Російський військовий на прізвисько «Хмурий», який є ймовірним відповідальним за збиття малазійського лайнера MH17 на Донбасі влітку 2014 року, заперечив свою причетність до катастрофи

Російський військовий на прізвисько «Хмурий», який є ймовірним відповідальним за збиття малазійського лайнера MH17 на Донбасі влітку 2014 року, заперечив свою причетність до катастрофи.

Про це повідомляє російська служба ВВС, яка встановила зв’язок по електронній пошті зі вказаною особою.

Як зазначається, «Хмурий»  відмовився давати повноцінне інтерв’ю.

Він коротко прокоментував доповідь групи журналістів із проекту розслідувань Bellingcat, які встановили особу військового з позивним «Хмурий», що фігурує у перехоплених СБУ телефонних розмовах бойовиків про транспортування «Буку», з якого збили MH17.

Раніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубінскій.

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам - Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Поділитись: