Викладачу КНУ ім. Шевченка винесли догану за сексизм. Студенти вимагають його звільнення

Приміщення ННІЖ КНУ ім. Тараса Шевченка
Приміщення ННІЖ КНУ ім. Тараса ШевченкаНадано hromadske

Студенти Навчально—наукового інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка поскаржилися уповноваженому Верховної Ради з прав людини на сексизм з боку викладача Микити Василенка. Йому винесли догану, однак студенти вимагають його звільнення.

Про це студентка цього закладу та військовослужбовиця Оксана Паращак розповіла у коментарі hromadske.

Студентка зазначила, що ще торік влітку студенти звернулися з листом до чинного на той час директора інституту Володимира Різуна. Зокрема, у ньому студенти скаржилися на «відверту проросійську та сексистську позицію» Василенка.

«Викладач зловживає сексистськими коментарями в бік студенток. У час повномасштабної війни росії проти України зазначений викладач розповідає студентам на заняттях про "велич росії"», — вказано в листі, який підписали понад 170 студентів ННІЖ.

Частина звернення студентів до адміністрації ННІЖНадано hromadske

Крім того, студенти заявили, що у роки перед повномасштабним вторгненням Василенко під час занять нібито агітував їх вступати до лав партії ОПЗЖ, яку в листопаді 2022 року РНБО заборонила через загрози національній безпеці.

Оксана Паращак каже, що скликана робоча група, яка мала б опрацювати звернення, «не дійшла згоди».

«Різун заявив, що не має повноваження кваліфікувати докази як порушення, а також визнав, що не дивився відео та не слухав аудіо докази поведінки з ознаками дискримінації», — каже студентка.

І додала, що після цього вже звернулася до уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця.

Омбудсмен у січні цьогоріч відповів, що постійна комісія Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка з питань етики створила робочу групу для опрацювання питань щодо сексизму, порушених у зверненні.

Комісія визнала факти порушень етики й те, що формальний підхід керівництва, Вченої ради та студентського парламенту ННІЖ до зазначених порушень призвели до репутаційних втрат інституту та університету загалом.

На підставі висновків комісії Василенку та очільниці катедри, на якій він працює, винесли догану. Водночас студенти продовжують вимагати звільнення Василенка.

«Про яку гендерну рівність та боротьбу за права жінок ми можемо говорити, якщо в топовому університеті країни викладач розповідає студенткам, що ті не можуть бути ані хорошими журналістками, ані військовослужбовицями?» — заявила Оксана.

hromadske звернулося до адміністрації ННІЖ із проханням надати свою позицію.