Викрадення мера Херсона та обмеження на російське золото: головні новини дня 28 червня
російські окупанти викрали міського голову Херсона Ігоря Колихаєва, українські міста знову під обстрілами, а США заборонили імпорт російського золота. Ми зібрали головні новини дня 28 червня.
Викрадення мера
російські окупанти затримали міського голову Херсона Ігоря Колихаєва, який залишився на окупованій території, повідомила пресслужба міської ради.
Озброєні представники росгвардії та, ймовірно, фсб схопили його, коли той вийшов з автівки. Окупанти вилучили жорсткі диски з комп'ютерів, зламали всі сейфи, шукали документи. Після цього Колихаєва посадили в автобус із літерою Z і вивезли в невідомому напрямку.
Новий обмін
Україна провела з росією черговий обмін полоненими: додому вдалося повернути 16 українських військових та одного цивільного.
Також сьогодні під час чергового обміну в Запорізькій області Україна повернула тіла ще 46 загиблих військових, з-поміж них 21 — це захисники «Азовсталі».
Ракетні удари
Відбулася масова ворожа атака по Дніпропетровщині. росіяни випустили 6 ракет, 4 з яких збили наші військові.
У Дніпрі через «прильоти» зруйнована залізнична інфраструктура і промислове підприємство. Горить сервісна компанія. На місці ударів працюють рятувальники, шукають під завалами людей. У Синельниківському районі масштаби руйнувань з'ясовуються, пише голова ОВА.
Зранку росіяни завдали ракетних ударів по Миколаєву. Одна з ракет влучила в центральний стадіон міста.
Окупанти обстріляли також Індустріальний район Харкова. Виникла пожежа на одному з підприємств, унаслідок розривів російських боєприпасів постраждали 6 людей. Крім того, внаслідок обстрілів частково зруйновані житловий будинок та інші прилеглі будівлі приватного сектора, а також пошкоджений легковий автомобіль.
Санкції проти російського золота
США вирішили заборонити імпорт російського золота, а також запровадили санкції проти десятків російських компаній та фізичних осіб, зокрема проти корпорації «Ростех».
А втім, це рішення не поширюється на золото, яка наразі вже перебуває за межами рф. Цим рішенням США виконують узяті в межах «Великої сімки» зобов'язання, спрямовані на експортний контроль щодо росії.
Паливна криза
Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус переконує, що в липні на українських АЗС скасують обмеження на кількість пального для водіїв в одні руки. Він зазначив, що ситуація з пальним стабілізується. Так, у червні Україна імпортувала майже 600 тисяч тонн нафтопродуктів, що на 50% більше, ніж у травні.
«У центрі та на сході країни поки маємо певний дефіцит, але на заході вже навіть черги на заправках відсутні. У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом. Однак влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти й без особливої потреби не витрачати їх», — каже Герус.
Нові «Байрактари» для ЗСУ
Міноборони України замовило у турецької компанії Baykar ще десятки ударних безпілотників «Байрактар». На найближчу перспективу майже всі потужності заводу підприємства будуть зосереджені на забезпеченні потреб ЗСУ.
Ще кілька безпілотників уже законтрактовані та оплачені, їх постачання очікують уже в липні.
Техніка від Франції
Франція планує передати Україні «значну кількість» бронетранспортерів VAB французького виробництва, заявив міністр Збройних сил Франції Себастьєн Лекорню.
Коли Франція надішле цю техніку, Лекорню не уточнив. Він додав, що країна розмірковує над постачанням до України протикорабельних ракет Exocet французького виробництва.
Виплати за війну
Журналісти «Схем» з'ясували, що росія платить своїм солдатам за війну в Україні через один із найбільших банків країни, який досі уникає західних санкцій — «Газпромбанк». І саме через цей банк західні країни платять за російський газ і нафту.
- Поділитися: