Вимушена міграція після 24 лютого: понад 77% переселенців в Україні відчувають позитивне ставлення
Значна вимушена міграція в перші місяці повномасштабної війни не спричинила сильної соціальної напруги у громадах, до яких переїжджали люди з менш безпечних областей. Наразі рівень міграції знизився.
Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
Так, 72% постійних мешканців і мешканок позитивно ставляться до внутрішніх переселенців, які переїхали до громади після 24 лютого. Лише 6% ставляться до переселенців негативно, а 22% — нейтрально.
Крім того, 81,8% опитаних сказали, що допомагали переселенцям у своїй громаді. А більшість переселенців заявляють про позитивне ставлення до них (77,5%). Негативне ставлення відчувають лише 3% переселенців, а нейтральне — 19,5%.
У жовтні-листопаді рівень міграції у країні знизився, більшість людей вирішують залишатися там, де живуть зараз. Так, 91% опитаний не планує переїжджати з нинішнього місця.
З-поміж тих, хто планує переїжджати, 71% заявляє про переміщення в межах України: найбільше — до західних областей або «додому». Натомість 20% планують за кордон.
Також респондентів просили оцінити майбутнє України. І 78,5% заявляли, що оптимістично оцінюють майбутнє, попри проблеми, спричинені війною.
Детальніше про опитування
Його проводили на всій території України, крім тимчасово окупованих територій станом на 23 лютого 2022 року. Для аналізу використовували дві вибірки: загальноукраїнська (2000 інтерв'ю) та внутрішні переселенці (701 інтерв'ю). Похибка не перевищує 2,4% для всеукраїнської вибірки та 4,1% для вибірки переселенців.
Дослідження проводили в жовтні-листопаді 2022 року на замовлення програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці з Міністерством розвитку громад та реінтеграції тимчасово окупованих територій.
- Поділитися: