Вінницький підприємець продавав фейкові COVID-сертифікати з внесенням у «Дію». Послуга вартувала €250
Правоохоронці виявили у Вінницькій області злочинну діяльність ділків, які торгували підробленими документами про вакцинацію проти коронавірусу. Зловмисники за 250 євро (приблизно 7 600 гривень) вносили дані клієнтів до електронної системи охорони здоров’я.
Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції.
За попередньою інформацією, продаж фіктивних сертифікатів про вакцинацію організував вінницький підприємець. Він розмістив у закритих групах месенджерів приблизно з трьома тисячами підписників рекламу своїх послуг.
У цьому йому сприяли медичні працівники, яким він постачав клієнтів. Невакциновані громадяни отримували електронні COVID-сертифікати, які відображались у застосунку «Дія».
Аби зафіксувати кримінал, працівники поліції закупили собі сертифікати про вакцинацію. Відтак правоохоронці влаштували обшуки за місцем роботи фігурантів.
Під час обшуків за місцем роботи сімейного лікаря у Хмельницькому та підприємця у Вінниці в них вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони та інші речові докази.
Яким може бути покарання?
Правоохоронці відкрили справу за ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Слідчі готуються до оголошення підозри.
Боротьба з підробними довідками
В Україні останнім часом регулярно виявляють шахрайські схеми з довідками про вакцинацію проти коронавірусу, ПЛР-тестування чи сертифікатами. Правоохоронці викривали на махінаціях представників турагентств, медиків і просто ділків.
Через це українська влада готує законопроєкт про посилення відповідальності за підробку медичних документів. 22 вересня уряд уже схвалив розроблений фахівцями МОЗ відповідний проєкт закону й подав його до Верховної Ради.
Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.
- Поділитися: