У Фінляндії підбили підсумки дворічного експерименту з виплати базового доходу 2 тисячам безробітних фінів. Там зазначають, що ці кошти не спричинили зростання зайнятості серед цих обраних безробітних, але зробили їх щасливішими.

Зазначається, що експеримент розпочався з 1 січня 2017 року та тривав до січня 2019 року. В межах цього експерименту 2 тисячам вибірково обраних фінів виплачували по 560 євро допомоги незалежно від того, знайдуть вони роботу чи ні.

Очікувалось, що отримання базового доходу буде стимулювати безробітних швидше знаходити роботу, щоб ще більше покращити свій матеріальний стан. Таким чином, цей інструмент пропонували використовувати для боротьби з безробіттям.

За словами голови проекту Оллі Кангас, група людей, яка отримувала базовий дохід, повідомила про значне покращення добробуту у всіх сенсах, порівняно з рештою безробітних. Проте стрімкого зростання зайнятості серед цих людей не спостерігалось.

Результати експерименту мають стати у нагоді новому уряду Фінляндії, який планують обрати у квітні 2019 року.

11 вересня мешканці швейцарського села Рейнау проголосували на референдумі за отримання 2570 доларів щомісяця у вигляді базового доходу.

Базовий дохід — це встановлена сума коштів, яку має отримувати кожен мешканець, визначений відповідними законами та правилами, незалежно від працевлаштування та розміру оплати праці. Як вважають деякі економісти, безумовне надання коштів має стимулювати попит населення, а також стимулювати безробітних, що отримують виплату, шукати роботу з вищим рівнем оплати праці.

Поділитись: