Життя

Вірменському політологу Григоряну заборонили в'їзд до Росії

Життя/Вірменському політологу Григоряну заборонили в'їзд до Росії
Зберегти
Вигляд

Вірменському політологу та голові центру «Глобалізація і регіональна співпраця» Степану Григоряну заборонили в'їзд до Росії.

За його словами, вранці 30 серпня він прилетів в московський аеропорт «Шереметьєво». Метою приїзду Григоряна було відвідування одного з московських кладовищ, де похований його батько. При цьому вже ввечері політолог планував повернутися назад в Єреван.

«Проте я не зміг в'їхати на територію Росії, тому що був затриманий російськими прикордонниками і, як виявилося, мені заборонений в'їзд в Росію до 2030 року, про що мене повідомили російські прикордонники», – написав Григорян у Facebook.

У наданому йому повідомленні були посилання на федеральний закон Росії «Про порядок виїзду і в'їзду в Російську Федерацію», де в основному йшлося про різного роду кримінальні і такі, що порушують закон дії з боку іноземних громадян.

«Все це не має ніякого до мене відношення, тому що я не вів ніякої діяльності в Росії в останні двадцять років. У моєму випадку був важливий лише пункт 9 з статті 26 цього закону: «Про видворення іноземних громадян, які беруть участь в діяльності міжнародних організацій не бажаних на території Росії», – сказав політолог.

Він нагадав, що ні для кого не секрет, що очолюваний ним аналітичний центр по глобалізації та регіональному співробітництву активно співпрацює з європейськими неурядовими організаціями, аналітичними центрами і різними демократичними Фондами, що підтримують їх ініціативи.

Пов`язані новини