Стерненка засудили до 7 років ув'язнення. Звинуватили у викраденні ексдепутата

Приморський районний суд Одеси засудив активіста Сергія Стерненка до 7 років та трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Його обвинувачують у викрадені колишнього депутата Сергія Щербича у 2015 році.
Суд постановив взяти під варту Стерненка в залі суду. Його вже вивезли до СІЗО.
Сторона обвинувачення закидала активісту Стерненку розбійний напад, викрадення людини, а також незаконне зберігання вогнепальної зброї. Прокурори запросили для нього 8 років ув'язнення з конфіскацією майна.
Суд визнав винним активіста за всіма трьома статтями Кримінального кодексу. Водночас покарання призначили за двома статтями — про розбійний напад і зберігання зброї. Покарання за викрадення людини не призначили, оскільки закінчився строк притягнення до кримінальної відповідальності, передають у суді.
Крім того, суддя врахував, що активіст є «учасником суспільного життя і характеризується позитивно, є особою молодого віку і юристом за спеціальністю», але це не виправдовує «вчинених дій».
«Крім цього, обвинувачений у судовому засіданні зазначив, що він негативно ставиться до політичної партії, до якої колись входив потерпілий... Вчинення злочину щодо особи у зв'язку з виконанням нею суспільного обов’язку може бути розцінене як дискримінація, зважаючи на певні обставини, встановлені і наведені судом», — ідеться в рішенні.
Позиція активіста
Стерненко не погоджується з вироком суду. Він заявив про начебто тиск на суддю генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою та заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. Також Стерненко додав, що подаватиме апеляцію. Оскаржити вирок можна впродовж 30 днів.
Крім того, адвокат активіста Масі Найєм написав, що суддя цитував свідка, якого в суді не допитували. Він зазначив, що суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання.
Як передавав наш кореспондент із суду, на саме засідання спершу пропускали лише журналістів, а дівчину Сергія Стерненка, ексміністерку охорони здоров'я Уляну Супрун та інших людей — ні. До суду також приїхав депутат Гео Лерос.

Люди були невдоволені через те, що їх не пропускали. Один хлопець викрикував «ми сюди не дарма приїхали, ми не звичайні люди, ми приїхали підтримати свободу», передає кореспондент.
Що це за справа?
У 2015 році активіста і на той час лідера одеського осередку організації «Правий сектор» Сергія Стерненка затримали за підозрою в розбійному нападі та викраденні людини.
Правоохоронці зазначали, що «жертвою» Стерненка та іншого керівника «Правого сектору» ㅡ Руслана Демчука ㅡ став депутат Комінтернівської районної ради Одеської області Сергій Щербич. За кілька днів до того, як Щербич мав отримати мандат депутата однієї з райрад Одеської області, його викликали на зустріч, а звідти відвезли в невідомому напрямку з мішком на голові, били і вимагали відмовитися від депутатства. Про це заявляв сам депутат, він начебто впізнав Стерненка та Демчука серед своїх викрадачів.
Зазначалось, нібито невідомі викликали Сергія Щербича на зустріч, викрали, били та вимагали відмовитись від депутатства. Стерненко каже, що не знає, чи справді Щербича викрадали, однак свою причетність заперечує.
Правоохоронці також закидали Стерненку викрадення депутата заради грошей.
«Підозрювали мене у викраденні того самого Щербича з метою заволодіння його коштами на суму 300 грн», ㅡ каже активіст.
За цією підозрою 8 вересня 2015 року у будинку активіста провели обшук, під час якого, за словами Стерненка, він добровільно віддав правоохоронцям зброю, що була у нього вдома: пневматичний пістолет, стартовий (шумовий) пістолет та колекційний ніж. Через стартовий пістолет правоохоронці також звинуватили Стерненка у незаконному зберіганні вогнепальної зброї (ст. 263 ККУ).
Після обшуку силовики відвезли Стерненка та Демчука у слідче управління, повідомили про підозру та за рішенням Приморського райсуду Одеси взяли під варту. Та вже 11 вересня Апеляційний суд дозволив Стерненку вийти під заставу в розмірі 60 тисяч гривень. Гроші зібрали того ж дня й обидвох підозрюваних звільнили з-під варти.
Справа про викрадення депутата розтягнулась на понад 5 років, а за цей час, за словами активіста, 90% засідань не відбувались або через неявку потерпілого, або прокурора.
Сам Стерненко вважає звинувачення проти нього сфабрикованими та каже, що вони ґрунтуються лише на заяві самого Щербича. До того ж колишнього депутата він називає «людиною Труханова» і заявляє, нібито тому він написав заяву про викрадення і напад.
- Поділитися: