Єнс Столтенберг став першим генеральним секретарем НАТО, який за всю історію незалежності України виступив перед парламентом. Після ряду зустрічей в Києві, Столтенберг оголосив промову та відповів на декілька запитань.

Єнс Столтенберг став першим генеральним секретарем НАТО, який за всю історію незалежності України виступив перед парламентом.

Після ряду зустрічей в Києві, Столтенберг оголосив промову в залі Ради та відповів на декілька запитань депутатів.

Він розповів про надання зброї Україні, роль країни в роботі Альянсу та процитував вірш Шевченка

Громадське зібрало головне з виступу Столтенберга у Раді.

Про Росію, Крим та Донбас

«Анексія РФ Криму завдала важкого удару Україні, її наслідки відчувають усі вільні країни світу. Вперше після закінчення Другої світової війни одна європейська країна анексувала частину території іншої країни і зробила це силою. Ця політика зруйнувала десятиліття прогресу, включно і з Росією, яку ми вибудовували для того, щоб міжнародний порядок вибудовувався на законності».

Про санкції проти РФ

«Я неодноразово повторював, НАТО ніколи не визнає нелегітимну анексію Росією Криму. Росія намагається дестабілізувати ситуацію в Україні за допомогою бойовиків на Донбасі, кібератак, дезінформації та військової присутності в Україні. Це повинно бути припинено. І Європа і Північна Америка одностайно засуджують дії РФ. Ми беззаперечно підтримуємо продовження економічних санкцій».

Про постраждалих від війни на Донбасі

«Працівники ОБСЄ повинні мати повний доступ до територій на сході України, тільки тоді, особи, які вимушені були виїхати, або зараз живуть у жахливих умовах зможуть повернутися до нормального життя. Тільки тоді сім’ї зможуть бути разом і тільки тоді Україна зможе бути вільною».

Про підтримку НАТО

«Ми надаємо пряму підтримку для вас, зокрема, в модернізації вашого війська силами 10 трастових фондів на суму 40 мільйонів євро. Це і військова реабілітація, і кіберзахист. На додаток до цього, ми також заохочуємо країни підтримувати вас на двосторонній основі.»

Про надання зброї Україні

«Альянс не має своєї зброї як єдина організація. Країни-члени мають озброєння і я знаю, що ведуться переговори про надання зброї на основі двосторонніх консультацій».

Про членство України в НАТО

«Тільки 29 країн-членів і країна, що подає заявку, будуть вирішувати це питання, ніхто інший. Запевняю, жодна третя сторона не має право впливати на цей процес. Ми на прикладі Чорногорії бачимо, що наші двері відкриті, ми продовжимо цю політику».

«Водночас, цей самий приклад показує, що вступ до НАТО потребує реформ, великої роботи і досягнення стандартів НАТО. Отже, рішення України зараз зосередитись на реформах, на зміцненні своїх інституцій безпеки, на боротьбі із корупцією, на модернізації — це абсолютно правильний фокус, оскільки це допоможе досягти стандартів НАТО і навіть незалежно від перспективи членства в НАТО, оскільки чим більше ви модернізуєтесь і переходите на оперативну сумісність — тим краще для України. Навіть поза межами Альянсу».

«Мій меседж такий: зосереджуйтесь на реформах,  на досягнення стандартів НАТО, на боротьбі із корупцією —це найкраще, що ви можете зараз зробити і найкраще, що ви можете, щоб наблизитись до Альянсу. Загальна схема створена, інструментарій є наявний, а країни Альянсу будуть робити необхідні внески в рамках пакету підтримки».

Про боротьбу із корупцією

«Прийшов час героїв, яких Україна потребує як ніколи раніше, не тільки на полі бою, але прямо тут, в парламенті, уряді, бізнесі та громадянському суспільстві».

Нагадаємо, 10 липня у Києві відбулося засідання Північноатлантичної Ради в межах комісії Україна-НАТО за участі генсека Єнса Столтенберга. Президент Порошенко повідомив, що Україна та НАТО почали дискусію щодо вступу країни до Альянсу. Водночас, Порошенко зауважив, що Україна поки що не подає заявку на вступ до НАТО

У Кремлі заявили, що вступ України в НАТО загрожує безпеці Росії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: