Вірус Зіка зафіксовано в 72 країнах і далі поширюється

default/Вірус Зіка зафіксовано в 72 країнах і далі поширюється
Зберегти
Вигляд

Випадки передачі вірусу Зіка зафіксовані в 72 державах. Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров'я, скликаній в Женеві на нараду Комітету з надзвичайних ситуацій, присвячену боротьбі з поширенням цієї хвороби, пише інформаційне агентство Росії ТАСС.

«72 країни повідомили про наявність випадків перенесення вірусу Зіка комарами», – повідомляється в інформаційному бюлетені.

В 69 державах ці свідчення були отримані в 2015 і 2016 роках.

За останній тиждень передача вірусу вперше була зареєстрована на Британських Віргінських островах.

З лютого 11 країн заявили про наявність свідчень передачі вірусу Зіка від людини до людини.

Влада 20 держав і територій поінформували ВООЗ про те, що ними виявлено випадки мікроцефалії або інших відхилень у розвитку центральної нервової системи в зв'язку із зараженням вірусом Зіка.

Американські фахівці повідомили про 16 пов'язаних із зараженням цим вірусом випадках народження дітей з мікроцефалією і про п'ять викиднів.

Особливу увагу ВООЗ приділяє майбутнім Паралімпійським іграм, що відбудуться з 7 по 18 вересня в Ріо-де-Жанейро.

Через свій регіональний офіс в Західній півкулі організація надає технічну підтримку міністерству охорони здоров'я Бразилії, щоб Ігри «були настільки безпечні, наскільки це можливо, для спортсменів, добровольців, гостей і місцевих жителів».

Нагадаємо, 13 серпня уряд США запровадив режим надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я на території Пуерто-Ріко через спалах захворювання вірусом Зіка.