Вища рада правосуддя захищатиме суддів від запобіжного заходу у тому випадку, якщо вважатиме подання слідчих невмотивованим.

Вища рада правосуддя захищатиме суддів від запобіжного заходу у тому випадку, якщо вважатиме подання слідчих невмотивованим. Таким чином установа планує забезпечувати покладені на неї обов’язки із забезпечення незалежності та недоторканності суддів. Про це розповів в ефірі Громадського член Вищої ради правосуддя Андрій Бойко.

За словами представника ВРП, виконуючи свої конституційні повноваження про вживання заходів для забезпечення незалежності суддів, установа несе відповідальність за дотримання їх конституційних гарантій недоторканності.

«В тих випадках, коли порушується недоторканність суддів, ми будемо реагувати», — підкреслив Бойко, пояснюючи, що ВРП не буде погоджуватися із висновками слідчих про те, що той чи інший суддя вчинив тяжкий або особливо тяжчий злочин.

Він також додав, що ВРП створила всі умови для органів досудового розслідування, щоб вони могли застосовувати у випадку необхідності тримання під вартою судді чи домашній арешт.

«Якщо є вмотивоване подання, то я не бачу причини, чому Вища рада правосуддя має діяти в інший спосіб», — зазначив Бойко.

Раніше член Громадської ради доброчесності Роман Маселко повідомляв у ефірі Громадського, що останнє рішення Вищої ради правосуддя незаконно обмежує можливість арешту суддів.

Нагадаємо, 7 лютого Вища рада правосуддя спростила надання дозволу на арешт суддів.

Учасники «Автомайдану» та представники Центру протидії корупції влаштували акцію під Адміністрацією Президента, аби нагадати про обіцянку Петра Порошенка спростити процедуру затримання суддів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: