Вітаємо у найкорумпованішій країні світу (огляд преси)

default/Вітаємо у найкорумпованішій країні світу (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

Британське видання The Guardian публікує велике розслідування у сфері охорони здоров'я України. Стаття Олівера Булога описує конфлікт довкола Інституту раку. Йдеться про директора Ігоря Щепотіна, якого підозрюють в участі у схемах по закувлі медичного обладнання на користь власного збагачення. Звинувачує у корупції керівника інституту, зокрема, однин з хірургів закладу, Андрій Семиволос - учасник Майдану. Булог спілкується з великою кількістю людей, зокрема з батьками хворих дітей, які лікуються в інституті, а також зі співробітниками закладу. Описує, які суми пацієнтам доводиться платити, а також цитує, у який спосіб ці кошти часто-густо вимагають у хворих. Згадується у статті й колишній міністр охорони здоров'я Олег Мусій, який також намагався відсторонити від роботи керівника Інституту раку. Видання наводить слова Мусія: для функціонування системи охорони здоров’я держава має витрачати 6-7 відсотків  від усіх коштів, що заробляє. Український уряд наразі виділяє лише 3,5 відсотків. Тобто половину з необхідних коштів покривають пацієнти. За підрахунками Мусія, пише автор, кожна людина в Україні має платити щонайменше 1000 гривень щороку, аби система охорони здоров'я функціонувала.

У Вірменії чекають великого вибуху

Пише журналістка Наіра Айрумян у вірменському виданні Lragir. Трагічний розстріл родини в Гюмрі перевернув багаторічний пласт у вірмено-російських відносинах, проілюструвавши усю їх колоніальну убогість, зазначає Айрумян. Перегляд ролі Росії в забезпеченні безпеки країни і громадян став головним підсумком інциденту. Трагедія виявила також, що у відносинах керівництва режимів двох держав не все так добре, як вважалося.

Як стабілізувати Україну, не граючи у гру Путіну?

Німецьке видання Der Spiegel у своїй англомовній версії публікує статтю Вольфганга Ішингера, німецького дипломата, колишнього посла ФРН у США, а нині засновника Мюнхенської безпекової конференції із власним планом щодо стібілазції ситуації на Донбасі. Колишній німецький дипломат переконаний - якщо Росія не дотримуватиметься Мінських угод, Захід буде вимушений надати Україні зброю і Росія, вважає Ішингер, має добре це усвідомлювати.

Стаття починаєтсья з огляду останніх військових інцидентів між Росією та країнами НАТО - а таких, пише Ішингер, від часу анексії Криму було понад 40. 11 з них були досить серйозними, тоді як більшість цих інцидентів носять відверто провокативний характер. Відповідати на подібні провокації, піднімаючи у небо винищувачі з ядерними боєголовками - як це робить Росія - вкрай безвідповідально, пише Ішингер. Що ж робити у цій ситуації? Автор переконаний: треба домовитися з Москвою про базові речі, перш за все про військову прозорість. А для цього необхідно оприлюднювати більше фактів, що спростовують хибні заяви російського керівництва. Моніторингова місія ОБСЄ не здатна дати повну картину подій, адже її представникам, зауважує Ішингер, сепаратисти просто не надають доступу до певних місць та інформації. То ж така ситуація дає Росії змогу маніпулювати інформацією. По-друге, пише німецький дипломат, доки сепаратисти отримують зброю та інструкції з Росії, українська армія фактично лишаєтсья напризволяще. І доки сепаратисти не почнуть програвати у фронті, за стіл переговорів вони не сядуть - це вже показали попередні зустрічі у Мінську. Якщо ми не хочемо, аби на Донбасі перемогла стратегія анексії та розпалювання нестабільності, мусимо упевнитися, що Україна має для рівні шанси вижити - і у фінансовому плані, і у військовому. Тут Ішингер звертається до вже запропонованого плану Бернара Анрі-Леві та Джорджа Сороса надати Україні невідкладну допомогу у розмірі 15 мільярдів гривень. Що ж до зброї, то організована допомога з боку НАТО може лише дати Росії привід для ескалації конфлітку. А от рішення щодо постачання зброї окремими країнами має базуватися на тому, як швидко Росія повернеться до виконання Мінського Меморандуму - тобто, пропонує Ішингер - потрібно перекинути м'яч на її бік.

The Guardian на конфлікт в Україні: Росію треба відключити від SWIFT

На думку The Guardian завдання проросійських сепаратистів - провести сухопутний міст до Криму, на шляху якого - Маріуполь. Це неможливо без додаткових сил російської армії.

У цій ситуації Керрі, Олланд та Меркель прибули у Київ щоб надати політичного капіталу новим мирним ініціативам. Згадуючи досвід Мінських переговорів, сумнівно, що нові "мирні ініціативі" до чогось приведуть, вважає видання.

Дехто каже, що на Росію можна буде натиснути самою ідеєю постачання зброї з США. Однак ця ініціатива має і недоліки. Існуючі санкції та засоби дипломатії показали свою неефективність. Дати сепаратистам захопити нові території - перетворити Україну на катастрофу для Європи. Ігри Путіна треба зупинити зараз , доки він не пішов далі - у Молдову чи Прибалтику, розмірковує The Guardian.

Ініціатива втручання має йти з Європи, а не з США, вважає видання. По-перше, тому що війна триває у самій Європі, по-друге, аби це не було використано як додатковий агрумент російської пропаганди про "натівський легіон".

Враховуючи все це, видання пропонує відключити Росію та російські компанії від системи Свіфт - Росія має велику геополітичну вагу, але її ВНП не більший за італійський, і сильно залежить від європейської банківської системи.

Так, відключення Росії від Свіфт буде мати наслідки і для європейського бізнесу, але все одно це буде дешевше, аніж розростання конфлікту на європейському континенті.