Влада анексованого Криму заборонила Меджліс кримськотатарського народу. Організацію визнали екстремістською і заборонили його діяльність в Росії.

Позов про заборону подала Наталія Поклонська, яка вважає себе прокурором Криму.

З її слів, Меджлісу заборонили користуватися всіма ЗМІ, проводити масові акції, використовувати банківські вклади і «взагалі проводити будь-яку роботу». Також, з її слів, рішення може бути оскаржене протягом місяця.

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв написав у Facebook, що Меджліс подасть апеляцію на вирок суду.

«Після оголошення вироку всі присутні негайно покинули зал. На вулиці перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял пообіцяв присутнім, що члени Меджлісу подаватимуть апеляцію і шукати всі можливі шляхи для європейського суду», - написав Джемілєв.

Міністерство закордонних справ України вважає рішення про заборону діяльності Меджлісу злочинним.

1/2 Абсолютно злочинне і неправомірне рішення окупац влади Криму по забороні Меджлісу. Рішуче засуджуємо https://t.co/bCEF3DmIhw

— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 26 квітня 2016 р.

2/2 Злочинне рішення спрямоване на знищення кримськотатарського народу. Порушення прав людини, прав корінного народу pic.twitter.com/YwpVQ9d3mc

— Mariana Betsa (@Mariana_Betsa) 26 квітня 2016 р.

Рада Європи закликала скасувати заборону діяльності Меджлісу, йдеться в заяві верховного комісара Ради Європи з прав людини Нільса Муйжнієкса.

«Я стурбований рішенням суду Криму про заборону Меджлісу, який оголосив його екстремістською організацією. Як вищий представницький орган кримських татар, Меджліс не може бути відділений від їхнього прагнення відновити свої права на півострові після десятиліть вигнання за радянських часів», - заявив Муйжнієкс.

18 квітня Міністерство юстиції РФ внесло Меджліс кримських татар до списку громадських об'єднань і релігійних організацій, діяльність яких припинена у зв'язку зі «здійсненням ними екстремістської діяльності».

У російському відомстві стверджують, що таке рішення ухвалили через рішення Поклонської.

За фактом незаконної заборони Меджлісу прокуратура України порушила справу. Рада вимагає скликати Радбез ООН через заборону Меджлісу.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв вважає, що заборону діяльності Меджлісу в анексованому Криму можна прирівняти оголошенню війни кримськотатарському народу.

Меджліс кримських татар був створений у 1991 році. З початку 2014 року керівництво організації відмовилося визнати псевдореферендум.

Після анексії Криму Росією окупаційна влада заборонила лідерам кримськотатарського народу в'їзд на півострів строком на п'ять років.

У 2015 році представники Меджлісу брали участь у блокаді півострова на адмінкордоні материкової частини України. Учасники не пропускали у Крим вантажівки з продуктами і товарами. Акцію організовано Меджлісом.

Серед вимог активістів «блокади» – звільнення політв'язнів, дотримання прав людини в Криму, допуск на півострів міжнародних місій.

/ фото RFE/RL

Поділитись: