Технології

Влада Китаю визнала незаконним експеримент вченого з народження генетично модифікованих дітей

Технології/Влада Китаю визнала незаконним експеримент вченого з народження генетично модифікованих дітей
Зберегти
Вигляд
Влада китайської провінції Гуандун визнала незаконними діяльність вченого Хе Цзянькуя, який у 2018 році оголосив про народження перших в світі генетично модифікованих дітей.

Слідство встановило, що вчений підробив сертифікат комісії з етики, щоб набрати вісім пар добровольців для участі в його експерименті. Влада Китаю планує притягнути до відповідальності як вченого, так і тих, з ким він співпрацював. Однак наразі невідомо, які саме звинувачення їм планують пред’явити.

Дослідження Хе Цзянькуй проводив з березня 2017 по листопад 2018 року. У листопаді вчений оголосив, що в одній із пар, які брали в ньому участь, народилися перші у світі генетично модифіковані близнюки. Вчений стверджував, що йому вдалося відредагувати гени новонароджених дівчаток-близнюків за допомогою технології CRISPR-Cas9, яка дозволяє знайти вносити «правки» у ДНК — видаляти або підправляти певні гени. За словами науковця, у дівчаток відредагували ген CCR5. Очікується, що це знизить ризик інфікування ВІЛ. Ще одна учасниця експерименту зараз досі вагітна. Наголошується, що їм усім необхідну медичну допомогу.

Більше про:
# Китай
Пов`язані новини