Влада Києва планує завершити облаштування кладовища для тварин на Троєщині, щоб припинити стихійні поховання домашніх улюбленців. Про це повідомили у Департаменті міського благоустрою Київської міськдержадміністрації.

Кладовище планується облаштувати на вулиці Пухівській у Деснянському районі — на Троєщині. Там уже планується побудувати колумбарій з надмогильником для захоронення тварин та крематорій. У 2003 році там почали будувати адміністративну будівлю і каплицю, однак ці об'єкти досі недобудовані.

«На вулиці Пухівській є незавершені будівлі, що довгий час стояли без використання. Триває інвентаризація та спеціальний фаховий аналіз щодо придатності та подальшого використання будівель», — повідомив очільник Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій.

«До нас надходить надзвичайно багато скарг і звернень щодо стихійних поховань тварин на зелених зонах Києва, парках і скверах. Тож київська влада прийняла рішення щодо створення кладовища, і на поточний рік вже виділено 2 мільйони гривень для початку цієї роботи», — додав він.

За його словами, наразі триває процес передачі земельної ділянки від попереднього власника комунальному підприємству «Київська міська лікарня ветеринарної медицини», яке продовжить будівельні роботи цвинтаря.

Місце, де планують облаштувати кладовище для тварин у Києві
Фото:

Google Maps

У коментарі виданню «Сегодня» Панчій повідомив, що для власників домашніх тварин послуги кладовища чи крематорію «в будь-якому випадку будуть платними, тому що місто буде нести витрати».

Крім того, Панчій наголосив, що на вулиці Автопарковій у Дарницькому районі столиці з’явиться новий Центр захисту тварин, що передбачатиме весь спектр надання ветеринарних послуг, у тому числі, клініку, притулок і готель для тварин.

Зазначимо, будівництво цвинтаря у Києві планується уже давно — вперше влада міста про це заговорила у 2005 році. Тоді було прийнято рішення про будівництво першого «цивілізованого» кладовища домашніх тварин і заплановані перші бюджети. Всього на реалізацію цього будівництва планувалося освоїти понад 20 мільйонів гривень. Однак, у 2010 році роботи з облаштування кладовища на Пухівській були заморожені.

Наразі у Києві існує багато стихійних кладовищ для захоронення тварин. Зокрема, одним із найбільших та найвідоміших є кладовище, яке облаштоване у парковій зоні неподалік зупинки міської електрички «Русанівка».

Стихійне кладовище для тварин на Русанівці у Києві
Фото:

«Наш Киев»

Поділитись: