Влада Китаю демонтувала майстерню художника Ай Вейвея, розташовану в арт-кластері Цаочанді на сході Пекіна.

Влада Китаю демонтувала майстерню художника Ай Вейвея, розташовану в арт-кластері Цаочанді на сході Пекіна.

Про це художник сам повідомив в Instagram, оприлюднивши відео демонтажу.

Демонтаж студії художника розпочали у ніч 4 серпня. На відео помітно, як приміщення, у якому працював художник, демонтують за допомогою екскаваторів.

 
A post shared by Ai Weiwei (@aiww) on Aug 4, 2018 at 12:14am PDT

Як повідомив помічник художника у коментарі виданню Artforum, знесення майстерні почалось без попередження. Крім того, унаслідок демонтажу було знищено кілька робіт художника.

Ай Вейвей працював у майстерні з 2006 року. Тепер йому доведеться шукати інший простір для роботи над великими об'єктами.

Влада Китаю не вперше знищуює майстерню Ай Вейвея. У 2011 році також без попередження була зруйнована його студія у Шанхаї.

Ай Вейвей — китайський представник сучасного мистецтва, художник, скульптор, фотограф та громадський активіст. Відомий, зокрема, своєю відкритою критикою китайського уряду стосовно дотримання прав людини, за що терпів переслідування.

В 2011 році Ай Вейвей був заарештований в Пекінському аеропорту і був затриманий на 81 день без жодних висунутих офіційних звинувачень.

У рейтингу за 2011 рік «Сто найвпливовіших персон в арт-світі», що складається журналом «ArtReview», Ай Вейвей посів перше місце.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile