Фахівці в області комп'ютерної безпеки зараз шукають, чим замінити використовуване у відомствах та держпідприємствах Литви програмне забезпечення, яке пов'язане з Росією.

Фахівці в області комп'ютерної безпеки зараз шукають, чим замінити використовуване у відомствах та держпідприємствах Литви програмне забезпечення, яке пов'язане з Росією.

Про це розповів віце-міністр оборони Литви Едвінас Кярза, передає Delfi.

«Відомі випадки, коли має місце підозріле програмне забезпечення. Відмічено, що (в ньому) залишені можливості для підключення, а коли відбувається підключення, залишається гадати, що вони роблять, як вони контролюють», — сказав Кярза.

Він не уточнив, для яких державних відомств виникає загроза, однак сказав, що таке ПЗ пов'язане з Росією.

Раніше троє депутатів Сейму Литви звернулися до прем'єра з проханням дати оцінку масштабів використання російського програмного забезпечення на литовських підприємствах, зокрема і тих, що мають стратегічне значення для безпеки країни.

За словами депутатів, Департамент поліції Литви з 2006 року використовує створені на основі платформи 1S:Imone модулі системи фінансового обліку, які російська розвідка могла використовувати це забезпечення для шпигунства, а литовська залізниця використовує систему безпеки Klub-U розробки Іжевського радіозаводу, який відноситься до військово-промислового комплексу Росії.  

Також Klub-U, як відзначають парламентарії, використовує російську супутникову навігаційну систему ГЛОНАСС, з її допомогою встановлюються координати локомотивів, параметри руху — координати і швидкість.

Едвінас Кярза каже, що фахівцям ще належить дати оцінку безпеки цих систем. Директор Служби кібербезпеки і телекомунікацій Дарюс Адомайтіс заявив, що згадані системи поки що не піддавалися аналізу, проте вже рекомендовано відмовитися від використання антивірусних програм, створених російською компанією Kaspersky.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: