Спеціальна комісія при уряді Непалу розробила рекомендації щодо запровадження більш жорстких вимог до альпіністів, які хочуть піднятися на найвищу гору в світі Еверест.

Про це повідомляє Reuters.

Цю комісію створили після невдалого альпіністського сезону, коли на Евересті виникали черги, а в травні зокрема там загинули 11 людей.

Згідно з рекомендаціями комісії, бажаючі піднятися на Еверест мають пройти підготовку зі сходження на велику висоту, а також надати інформацію щодо стану здоров’я та фізичної форми. Також їх має супроводжувати досвідчений гід.

Крім того, альпіністи повинні будуть мати досвід сходження на гору висотою щонайменше 6,5 тисячі метрів для того, аби підніматися на Еверест, висота якого — 8 848 метрів.

У Міністерстві туризму Непалу вже заявили, що планують запровадити ці рекомендації.

За даними BBC, спецкомісія рекомендувала збільшити вартість ліцензії для сходження на Еверест з 11 тисяч доларів до 35. Поки невідомо, чи підтримає влада цю пропозицію.

Як зазначають критики чинних правил, зараз отримати право на сходження на Еверест від влади Непалу може фактично кожний, хто заплатить 11 тисяч доларів.

Нагадаємо, на Евересті також є проблема великої кількості сміття. Так, за півтора місяці там зібрали 11 тонн сміття.

Поділитись: