Влада столиці Китаю, Пекіна, почала реалізацію плану, спрямованого на скорочення чисельності населення в місті, пише The Wall Street Journal.

Населення Великого Пекіна (пекінської агломерації) підскочило за останнє десятиліття на 6 млн осіб, до майже 22 млн осіб. У центральних районах проживають близько 13 млн осіб (приріст на 414 тисяч в рік з 2006 року).

Як зазначається, таке стрімке зростання викликало масу проблем, включаючи забруднення повітря і перебої з водопостачанням та перевантаженість міських доріг.

Так, середня тривалість «години пік» в Пекіні, де зареєстровано 5,62 млн автомобілей, досягла 3 години у 2015 році проти 2 годин двома роками раніше. Водопостачання – також проблемна сфера, оскільки місто стоїть на краю пустелі Гобі.

Підвищений забір води з підземних джерел призводить до просідання східної частини Пекіна на 10 см в рік, за даними наукової статті, опублікованій в онлайн-виданні Remote Sensing.

Вирішити ці та інші проблеми влада сподівається за допомогою плану, який передбачає утримання населення Великого Пекіна на рівні нижче 23 млн чоловік до 2020 року і скорочення населення в самому місті на 15% за цей період.

У зв’язку з цим планується виселити з міста близько 2 млн осіб. Це все одно, що виселити з Нью-Йорка всіх жителів Манхеттена, зазначає WSJ.

Стратегія реалізації плану заснована на виселення з центру бізнесу, що працює в нижчому ціновому сегменті. Зокрема, керівництво Пекіна поставило за мету закриття всіх оптових ринків, розташованих усередині четвертої кільцевої автодороги, до 2020 року. З минулого року китайська столиця втратила понад 150 ринків, а в першому півріччі поточного року – ще 174 заводи.

Підприємства та ринки переносяться в оточуючу Пекін провінцію Хебей. І якщо приватні торговці і власники невеликих фірм в столиці Китаю не демонструють особливого бажання переїжджати на околиці, то підприємці в провінції цілком підтримують плани уряду.

«Така можливість випадає раз в тисячу років, про таке складно було навіть мріяти», – заявив глава Hebei Cangzhou Dongsu Group Co. Ю Гуйтін. Його девелоперська компанія є одним з найбільших приватних підприємств в місті Цанчжоу з населенням 7,4 млн осіб. Cangzhou Dongsu пропонує пекінським компаніям пільгові умови для знімання приміщень в своїх торгових центрах, а також обіцяє підшукати переїжджають зі столиці житло і навіть прилаштувати їх дітей в хороші школи.

Поділитись: