Життя

Влада Польщі злякалась масових протестів через заборону абортів – журналіст

Життя/Влада Польщі злякалась масових протестів через заборону абортів – журналіст
Зберегти
Вигляд

Польська влада злякалась масових протестів, які могли призвести до виникнення ще одного фронту для політичної боротьби, тому вирішила закрити це питання так швидко, як це можливо.

Про це в Коментарі Громадському розказав колумніст Krytyka Polityczna Якуб Маймурек.

«Влада зрозуміла що може заплатити високу політичну ціну, якщо підтримуватиме законопроект, що повністю забороняє аборти. Урядовці не захотіли йти на відкриту конфронтацію із рішучим соціальним рухом, що виник на польських вулицях», – сказав він.

За його словами, підстав для цього протесту було більше ніж одна.

«Рух виголошував багато інших гасел, наприклад лібералізацію вже існуючого закону щодо абортів, який і без нового законопроекту є одним із найсуворіших у Європі, на рівні із законом в Ірландії та Мальті, які вважаються найбільш суворими в Євросоюзі. Тож тепер, коли протест досяг конкретних результатів, думаю далі громада вимагатиме послаблення існуючого закону щодо абортів у Польщі. Інша вимога яка прозвучала під час протестів – більше поваги до жінок в контексті політичних рішень», – вважає журналіст.

Нагадаємо, що 6 жовтня депутати польського Сейму переважною більшістю проголосували проти законопроекту про повну заборону абортів.

Пов`язані новини