Уряд США офіційно дозволив найбільшій в світі платформі онлайн-навчання Coursera працювати на території анексованого Криму. Про це у вівторок, 5 липня, повідомляє російське видання «Коммерсант» і зазначає, що це перший випадок зняття частини санкцій США проти Росії.

Під час міжнародної конференції EdCrunch в 2015 році ректор Вищої школи економіки РФ Ярослав Кузьмінов сказав американським професорам, що санкції США щодо півострова «зводять нанівець ідею освіти як глобального суспільного блага». 

Пізніше російська асоціація глобальних університетів передала творцеві Coursera Дафне Коллер офіційне прохання повернути доступ до платформи для жителів анексованого Криму. У підсумку ліцензію на роботу Coursera отримала в кінці червня.

Як розповіла представник платформи в Росії Інеса Роман, дозвіл на роботу сайту вдалося отримати завдяки об'єднаним зусиллям російського і американського освітнього співтовариства.

«Ми внесли відповідні зміни в платформу і раді повідомити про те, що доступ до більшості курсів відновлений», - каже Роман.

Поділитись: