ENRU

З окупованої Луганщині вперше надійшла сплата частини боргу за воду

З окупованої Луганщині вперше надійшла сплата частини боргу комунальному підприємству «Попаснянський районний водоканал» за водопостачання на непідконтрольну Україні територію.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо-переміщених осіб України.

«6 січня 2017 року Комунальному підприємству «Попаснянський районний водоканал» було сплачено частину боргу у сумі 10,5 мільйонів гривень за водопостачання на непідконтрольну уряду України територію Луганської області», — йдеться у повідомленні.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України

Як зазначається, у розрахунках були задіяні підприємства, зареєстровані на підконтрольній Україні території та здійснюють діяльність в межах українського правового поля.

«В свою чергу КП «Попаснянський районний водоканал» тепер зможе погасити заборгованість перед постачальником електроенергії  та відновити поставки питної води у напрямку міста Луганськ. Реалізація механізму стала можливою завдяки спільним зусиллям Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Луганської обласної військово-цивільної адміністрації та інших зацікавлених органів державної влади», — наголошується у повідомленні.

Комунальне підприємство «Попаснянський районний водоканал» є основним підприємством, яке забезпечує поставку води як на підконтрольну так і непідконтрольну уряду України територію Луганської області.

Раніше повідомлялося, що борг Луганської області за електроенергію складає 6 мільярдів гривень.

Також зазначалося, що поставка води на окуповану територію Луганської області може бути повністю припинена, через те, що компанія-посередник «Джерело нового життя», яка була створена в результаті Мінських переговорів, не виконує своїх зобов’язань, зокрема, не перераховує кошти за надані послуги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тристороння контактна група погодилась виробити рішення щодо проблеми водопостачання на Донбасі — ОБСЄ.