Спеціальна комісія при уряді Японії приступила до підготовки законодавчої основи для зречення від престолу імператора Акіхіто, пише Yahoo News.

Для зречення Акіхіто потрібно врегулювати ряд юридичних і логістичних питань, включаючи зміни законів, а також визначити новий титул і резиденцію колишнього імператора.

Положення чинної конституції Японії, пов'язані з імператором країни, ґрунтуються на законах XIX століття, що забороняли зречення від престолу, щоб не допустити дестабілізації ситуації в країні через зміну правителя.

Комісії, в складі якої п'ять вчених і представник великого бізнесу, треба буде вирішити, як змінити закони, щоб 82-річний Акіхіто міг покинути трон.

Вони будуть консультуватися з фахівцями в галузі історії, конституції і монархії, а також звітувати перед урядом раз на тиждень.

У серпні 2016 японський імператор виступив в ефірі місцевого телебачення і заявив про намір залишити престол. Він не назвав конкретних термінів, але, за неофіційними даними, Акіхіто звільнить трон 2018 році. Його спадкоємець – 56-річний принц Нарухіто.

Поділитись: