Світ

Влада Зімбабве зробила пальне в країні найдорожчим світі, щоб побороти дефіцит бензину

Bloomberg
Світ/Влада Зімбабве зробила пальне в країні найдорожчим світі, щоб побороти дефіцит бензину
Зберегти
Вигляд
Вартість бензину у Зімбабве стала найбільшою у світі — 3,31 долара за літр. Підвищенням ціни бензину влада країни хоче побороти його дефіцит на заправках, пов'язаний з відсутністю валютних коштів для імпорту палива.

Зазначається, що для імпорту пального Зімбабве потрібно витрачати близько 100 мільйонів доларів щомісяця, проте наразі в країні немає валютних коштів для здійснення такої закупівлі. Джерел власної валютної виручки в країні не достатньо для того, щоб покривати потреби імпорту.

Зазначається, що дефіцит пального спостерігається у країні з жовтня 2018 року, проте на початку 2019 року він значно посилився, що спровокувало масові протести населення.

У зв’язку з дефіцитом, президент країни, Еммерсон Мнангагва, оголосив, що держава підвищить мінімальні ціни на пальне у 2 рази — до 3,11-3,31 долара за літр. Таке рішення він мотивував «зростаючим попитом на пальне та широким розповсюдженням незаконних валютних операцій».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи стане Зімбабве демократією? — інтерв'ю з найвідомішим активістом країни

Нагадаємо, що чинного президента Зімбабве обрати на виборах, що відбулися влітку 2018 року. Тоді за нього проголосувало понад 50% населення. Еммерсон Мнангагва став президентом країни після військового перевороту, в ході якого усунули колишнього президента країни Роберта Мугабе.

Пов`язані новини