Компанія-власник затонулого в Одесі танкера «Делфі» запевнила генеральну прокурорку Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно з берега за власний кошт.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Зараз компанія готує на погодження план проведення робіт із підйому та демонтажу танкера.

«Компанія запевнила, що має твердий намір усунути наслідки аварії власним коштом. Я сподіваюся, що виконання цієї обіцянки судновласника буде таким же оперативним, як і його реакція на увагу Офісу генпрокурора до справи затонулого танкера», — зазначила Венедіктова.

Вона наголосила, що всі процедури мають відбуватися не тільки швидко, а й у межах чинного законодавства і з дотриманням екологічних норм.

У листі до Офісу генпрокурора представник судновласника заявив, що затримка демонтажу танкера відбулась нібито через «зацікавленість окремих людей в освоєнні бюджетних коштів». 

У компанії додали, що аварія судна не спричинила погіршення екологічної ситуації в акваторії Чорного моря.

Нагадаємо, у ніч на 22 листопада 2019 року судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.

в Офісі генпрокурора заявляли, що власник судна мав прибрати танкер з акваторії Одеського морського порту ще до 31 березня 2020 року. Венедіктова казала, що підняти танкер з дна коштує від 18 до 24 мільйонів гривень.

За цим фактом триває досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо порушення правил безпеки руху або експлуатації водного транспорту.

Поділитись: