УКРАЇНА

Власники єврооблігацій «Приватбанку» можуть спробувати відсудити в України $600 млн

23 грудня, 2016 11:31
УКРАЇНА/Власники єврооблігацій «Приватбанку» можуть спробувати відсудити в України $600 млн
Зберегти
Вигляд
Утримувачі єврооблігацій «Приватбанку» можуть спробувати через суд вимагати від держави, яка тепер є власником банку, повернення 600 млн доларів разом з процентною ставкою.

Утримувачі єврооблігацій націоналізованого «Приватбанку» можуть через суд вимагати від держави, яка тепер є власником банку, повернення 600 млн доларів разом з процентною ставкою.

Про це в ефірі Громадського розказав фінансовий аналітик ICU Михайло Демків.

Як пояснив аналітик, такі цінні папери, які є свого роду борговими зобов’язаннями, випущені згідно англійського законодавства і торгуються за межами України.

«Нацбанк та Мініфін вважають, що левова частка цих цінних паперів перебувала у власності колишніх акціонерів «Приватбанку». Але проблема полягає в тому, що українське законодавство в даному випадку конфліктує з англійським», – сказав він.

Демків вважає, що серед утримувачів цих єврооблігацій можуть бути не тільки пов’язані з банком особи. І саме тому списання боргів «Приватбанку» державою вступає у протиріччя із англійським правом.

«Вони, безумовно, вимагатимуть повернення цих 600 млн доларів разом з процентною ставкою в України, яка стала власником банку. І власники цих єврооблігації будуть за допомогою хороших і, вочевидь, дорогих юристів доказувати, що держава має повісити ці 600 млн доларів на шию платників податків», – підсумував він.

Нагадаємо, уряд України підтримав націоналізацію «Приватбанку».

Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ «Приватбанк» та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

Перехідний період почався з 19 грудня. Також повідомлялося, що «Приватбанк» після націоналізації очолить екс-міністр фінансів Шлапак.

Пов`язані новини