Внаслідок санкцій ПЕК Росії не отримає приблизно $ 1 трлн інвестицій

default/Внаслідок санкцій ПЕК Росії не отримає приблизно $ 1 трлн інвестицій
Зберегти
Вигляд

Санкції, які країни Заходу ввели проти Росії, приведуть до того, що ПЕК не отримає приблизно $ 1 трлн інвестицій в найближчі роки, підрахували в Bank of America Merill Lynch. Доповідь банку є в розпорядженні «Ведомостей». Ефект від санкцій буде помітний після 2018 року.

Видання повідомляє, що відсутність доступу до імпортних технологіям призведе до зниження видобутку нафти.

«Зараз традиційні родовища нафти і газу, на які припадає 90% видобутку, вже достатньою мірою розроблені. Щоб підтримати обсяги виробництва на них, потрібні більш складні технології. Без взаємодії з західними компаніями отримати доступ до цих технологій, а значить і підтримати обсяг виробництва, неможливо», - йдеться у матеріалі.

Розробляти нові родовища без західних технологій Росії також не вдасться. За оцінкою Міненерго, яку наводить газета, видобуток нетрадиційної нафти може принести більше 500 тисяч барелів на добу до 2018 року.

Відсутність нових технологій призведе до зниження видобутку нафти в Росії, пише видання. «У рік, за прогнозом банку, видобуток буде скорочуватися в середньому на 1,5%. При цьому темпи скорочення можуть прискоритися до 3-5%. Середній рівень видобутку нафти в Росії, за оцінкою МЕА, складе цього року 10,1 млн барелів на добу. Залежно від темпів скорочення видобутку доходи бюджету в найближчі шість років можуть знизитися на $ 27-65 млрд, прогнозує Bank of America», - йдеться у матеріалі.