УКРАЇНА

Внутрішня боротьба ставить під загрозу реформу прокуратури в Україні — Freedom House

УКРАЇНА/Внутрішня боротьба ставить під загрозу реформу прокуратури в Україні — Freedom House
Зберегти
Вигляд

Відео-свідчення, опубліковані НАБУ детально вказують на серйозні зловживання з боку прокурорів. Конфлікт між працівниками НАБУ та Генпрокуратурою уповільнює процес боротьби з корупцією. 

Про це йдеться у заяві правозахисної організації Freedom House.

«Докази, в тому числі відео-свідчення, опубліковані НАБУ викликають серйозне занепокоєння щодо прогресу боротьби з корупцією і реформи прокуратури в Україні», — заявляє виконавчий віце-президент організації Даніел Келінґерт.

Freedom House закликає президента Петра Порошенка та гепрокурора Юрія Луценка забезпечити швидке розслідування повідомлень про зловживання з боку держчиновників.

«Прихильникам реформ протистоять представники старої системи, які прагнуть зберегти свою владу і привілеї. Президент Порошенко і генпрокурор Луценко повинні взяти під контроль негайне та ефективне розслідування, і підтвердити свою прихильність очищенню від посадовців, які прагнуть повернутися до старої системи» — наголошує Келінґерт.

Нагадаємо, 15 серпня НАБУ опублікувало запис відеосвідчень, на яких працівники бюро розповідають, що 12 серпня їх було незаконно затримано, побито і навіть піддано тортурам з боку прокурорів.

Про ситуацію між НАБУ та Генпрокуратурою читайте в нашому матеріалі «НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро».

Пов`язані новини