Протестувальники вважають, що це призведе до «нелегальної міграції на територію України».

Право-радикальна партія ВО «Свобода» протестує під Міністерством Юстиції проти ідеї зступника міністра з питань європейської інтеграції Сергія Петухова про взяття квоти ЄС на розселення сирійських біженців в Україні. Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Протестувальники вважають, що це призведе до «нелегальної міграції на територію України».

Очільник партії Олег Тягнибок вважає, прийом біженців із Сирії ховає в свобі загрозу. 

«Пустити мігрантів з країн третього світу — це знищення нашої нації», — заявив він.

У критиці ідеї заступника міністра юстиції Петухова Тягнибок також пригадав його донецьке походження.

«Я не буду вам нагадувати, що він донецького походження, що у нього в деклараціях, з ким він працював на Донбасі. Не може бути на такій посаді людина, яка мислить не в інтересах нації», — сказав він.

Повідомляється, що окремі учасники акції протесту висловлюють расистські переконання.

«Раніше нігерам дивувались, а тепер будем по країні українців шукати», — сказав один з протестувальників.

Нагадаємо, на думку Петухова, розселення біженців з Сирії має засвідчити солідарність України з проблемами ЄС і прискорити надання «безвізу» українським громадянам. Про це він написав в мережі Facebook.

«Я би запропонував ЄС взяти на себе добровільно квоту на розселення мігрантів. Думаю наша країна могла би повність взяти на себе квоту, наприклад, Нідерландів. Що скажете? Це могло би стати важливим проявом солідарності з Європою у вирішенні спільної проблеми», — запропонував посадовець.

Невдовзі після цього він зазначив, що його ідея ніяк не пов'язана з роботою Міністерства юстиції.

«Це були мої ОСОБИСТІ роздуми і пропозиції до дискусії. Це не є планом міністерства чи якоюсь офіційною позицією», — підкреслив він.

За повідомленням прес-служби Мін’юсту, така заява Петухова не відображає офіційну позицію установи та її голови Павла Петренка, а є особистою позицією Сергія Петухова як громадянина.

Поділитись: