Трамп, що не хотів стати президентом, його дружина, що плаче (не від щастя) на інавгурації та донька, в якої президентські амбіції, як у татка, — про це йдеться у новій книзі журналіста Майкла Волффа «Вогонь і гнів»

Трамп, що не хотів стати президентом, його дружина, що плаче (не від щастя) на інавгурації та донька, в якої президентські амбіції, як у татка, — про це йдеться у новій книзі журналіста Майкла Волффа «Вогонь і гнів». Вона описує хроніку подій у Білому Домі — рік від інавгурації Дональда Трампа, що відбулася у січні 2017.

Як стверджує автор, він провів в оточенні президента кілька місяців та мав інтерв’ю з понад двома сотнями людей, включаючи самого Трампа та колись його прихильного радника Стіва Беннона. Книга мала вийти у продаж 9 січня, однак подію перенесли на 5 число.

Громадське зібрало в публікацію основні факти, які потрібно знати про книгу.

Хто такий Майкл Волфф?

«Трамп та його люди намагаються усе повернути так, ніби книгу написав якийсь маловідомий журналіст. Але насправді він прекрасний журналіст»,сказав під час інтерв’ю радіоведучий на ВВС Іен Дейл.

Майклу Волффу 64 роки, він регулярно дописує для таких видань як New York magazine (там опублікували главу з його книги) та Vanity Fair, GQ. «Вогонь і гнів» — не перша його книга. Раніше славу йому принесла біографія американського медіамагната, співзасновника й голови «News Corp» та «21st Century Fox» Руперта Мердока. (У новій книзі Волфф описує, як той назвав Трампа «чортовим ідіотом»).  

Однак, його публікації неодноразово визнавали контроверсійними та піддавали сумніву.

У коментарі Громадському журналіст американського впливового медіа CNN Майкл Вейсс наголосив, що репутація Волффа побудована на тому, що він входить у довіру до представників еліти, налагоджує з ними дружні зв’язки, а потім — вставляє їм ножа у спину. Вейсс додає, що одного разу Волфф написав про іншого журналіста, що той був п’яний під час дебатів про Ірак, хоча це було неправдою.

З Трампом Волфф був знайомий і раніше, зокрема, завдяки своїй журналістській діяльності.

«Я брав у Трампа інтерв’ю для The Hollywood Reporter у 2016, і йому, здається, сподобалося те, що я написав. «Чудова обкладинка», — написав мені тоді в листі його прес-секретар», – розповідає автор в інтерв'ю The Hollywood Reporter.

Волфф стверджує, що після цього він запропонував Трампу написати про нього книгу й отримав постійний доступ у Білий Дім без будь-якого офіційного статусу.

«Йому просто дозволили швендяти по Білому Дому без усяких дозволів, не уточнивши, з ким можна говорити, а з ким ні. Це свідчить про недостачу комунікації щодо безпеки у Білому Домі. Жоден журналіст не має такого доступу, і подібні книги так не пишуться. Як на мене, то це таблоїдна книга, інформація для якої отримана приховано», — говорить Майкл Вейсс.

Журналіст, автор книги «Вогонь і гнів» Майкл Волфф Фото: New Media Days

Чому книга викликала такий резонанс?

Трамп повсякчас дбає про свій імідж, і щойно хтось намагається його зіпсувати, це викликає у нього лють. Ось що викриває книга Волффа:

1. Трамп не хотів бути президентом

«Незадовго після восьмої вечора у день виборів, коли несподівана думка про перемогу Трампа, здавалося, підвтердилася Дональд Трамп-молодший сказав своєму другові, що його батько виглядав так, ніби побачив привида. Меланія була у сльозах — і не від щастя», цитує книгу BBC.

В уривку, опублікованому в New York magazine, йдеться про те, що Трамп узагалі не хотів бути президентом — а всього лише додати собі слави та поповнити свою скарбницю.

«Щоразу, коли він відкриває рот, то говорить щось таке, що стає сенсацією. Тож так, він таким чином міг хотіти просто заробити більше грошей», — каже Вейсс

2. На інавгурації мільярдер був розлючений, бо «зірки першого рівня знехтували цією подією».

Інший уривок про самолюбство американського президента наводить Independent:

«Вам треба просто одружитися», — підбурив Трамп.

«Я можу вас оженити! Я Інтернет-унітаріанський священник», Кушнер, ортодоксальний єврей, сказав згодом.

«Що? — мовив президент — Про що взагалі мова? Чому це вони захочуть, аби ти їх оженив, коли це можу зробити я? Коли ще їх зможе одружити президент?».

3. Стів Беннон назвав Трампа-молодшого «зрадником».

Автор цитує екс-радника Трампа Стіва Беннона, який назвав зустріч сина Трампа із російською юристкою «зрадницькою». Ця зустріч розглядається спеціальним прокурором Робертом Мюллером у рамках розслідування про можливе втручання Росії в американські вибори. Екс-радник, відповідаючи на критику під час радіо-шоу, назвав президента «великою людиною» і сказав, що завжди буде його підтримувати.

Зліва направо: президент США Дональд Трамп з дружиною Меланією та дітьми — Баррон Трамп, Іванка Трамп, Ерік Трамп та Тіффані Трамп під час інавгурації, Вашингтон, 20 січня 2017 року Фото: EPA/JIM BOURG/POOL

4. Білий Дім не визначився щодо пріоритетів.

BBC наводить уривок із книги, в якому заступниця голови апарату Білого Дому Кеті Уолш запитує старшого радника Трампа і за сумісництвом чоловіка його доньки Іванки Джареда Кушнера про те, чого хоче досягнути ця адміністрація.

«Це було найочевиднішим можливим питанням — відповідь на яке повинен мати кожен кандидат у президенти ще задовго до переїзду у Білий Дім. Через шість тижнів після президенства Трампа, Кушнер не мав на нього відповіді».

5. Іванка хоче стати президенткою.

За словами Вольфа, Іванка Трамп та її чоловік Джаред Кушнер ймовірно уклали між собою угоду, згідно з якою саме Іванка може брати участь у президентських перегонах.

«Вагаючись між ризиком і винагородою, Джаред та Іванка вирішили прийняти ролі в Західному крилі за порадою майже усіх, кого вони знали. Між собою вони погодили: якщо колись буде можливість, то саме Іванка братиме участь у президентських виборах. Беннон, який свого часу вигадав термін «Джарванка», був просто у люті, коли пара повідомила йому про таке рішення».

Окрім того, Волфф пише про те, що Трамп із перших днів був невдоволений тим, що мусив жити у Білому Домі. Вперше з часів Кеннеді, перша пара країни отримала окремі спальні. Трамп намагався встановити замок на двері до своєї кімнати, однак спецслужби не дозволили це зробити, оскільки їм необхідний доступ до неї.

Покоївці, що прибирає там, він одного разу сказав: «Якщо моя сорочка лежить на підлозі, це тому, що я хочу, аби вона була там». А ще стало відомо, чому президент так любить два біг-маки, два філе-о-фіш та шоколад з McDonald’s — так ніхто не зможе отруїти його їжу, пише Independent.

«Вогонь і гнів» — якою була реакція?

Трамп, перш за все, розлютився на Стіва Беннона. У середу, після того, як Трамп дізнався про те, що колишній радник розповів Волффу, то заявив, що «Беннон не має нічого спільного з моїм президентством», і згадав, що той «збожеволів, щойно втративши роботу в Білому Домі».

Адвокати Білого Дому направили Беннону офіційного листа, в якому звинуватили його в порушенні угоди про нерозголошення інформації, яку він підписав на час роботи в адміністрації президента. У листі, зокрема, йдеться про те, що Беннон «зробив зневажливі і в деяких випадках відверто наклепницькі заяви» щодо президента, його сім'ї і передвиборної кампанії. Юристи вимагають від Беннона утримуватися від будь-яких подальших коментарів з приводу Трампа і його оточення, наголошуючи, що почали збір доказів для початку судового процесу.

Юрист Білого Дому Чарльз Хардед, який представляв Харві Вайнштайна та погрожував The New York Times судовим позовом, а також представляв Меланію Трамп у справі проти Daily Mail, звинуватив Майкла Волффа у наклепі та змусив вибачитися.

Критика наздогнала й автора книги, який стверджує, що мав безперешкодний доступ до Білого Дому. У Твіттері американський президент написав:

«Я не надавав жодного доступу до Білого Дому (взагалі-то, неодноразово відправляв геть) автора фальшивої книжки! Я ніколи не говорив з ним про книжку. У ній повно брехні, неправильної інтерпретації і джерел, які не існують. Гляньте на минуле цього хлопця і подивіться, що станеться з ним і дурненьким Стівом!»

Прес-секретарка Білого Дому Сара Сандерс назвала книгу «таблоїдною пліткою».

Тим часом, книга посідає перше місце у списку бестселлерів Amazon упродовж останніх днів.

 

Поділитись: