Німецький концерн Volkswagen і американський Ford домовилися виробляти спільно комерційні та електромобілі, а також співпрацювати у сфері автономного водіння.

Відповідний договір підписали глави обох компаній, повідомляє Deutsche Welle.

Згідно з договором, проєкт якого схвалений наглядовою радою Volkswagen 28 травня, Ford з 2023 року почне виробляти в Європі електромобілі, які використовуватимуть як базову технологію модульну електричну платформу MEB (Modulare E-Antriebs-Baukasten — ред.), розроблену німецьким концерном.

У Volkswagen оцінюють зростання обороту в межах від 10 до 20 млрд доларів від такого співробітництва. На базі MEB американці планують випустити більш як 600 тисяч автомобілів.

Крім того, Volkswagen вкладе 1 млрд доларів в дочірню компанію американців Argo Al, яка розробляє технології для безпілотних автомобілів, і внесе в спільний проєкт власну компанію AID, вартість якої оцінюється в 1,6 млрд доларів.

У сегменті комерційних автомобілів Volkswagen розробляє міські автофургони на базі легкового автомобіля, а Ford — фургон вантажністю до однієї тонни. Випускати нові моделі будуть обидві компанії. 

Також з 2022 року Volkswagen буде випускати свій пікап Amarok на базі платформи Ford Ranger.

Водночас наголошується, що даний договір не передбачає злиття капіталів обох концернів.

Раніше повідомлялось, що Федеральний уряд Німеччини планує зобов’язати всі автомобільні заправки встановити станції для заряджання електрокарів, а ще — збільшити вдвічі (з 3000 до 6000 євро) фінансову допомогу для придбання електричного авто, яке коштує менше 40 тисяч євро.

Поділитись: