Політика

Волонтери. Буферна зона

Політика/Волонтери. Буферна зона
Зберегти
Вигляд

Громадське ТБ Запоріжжя презентує перший в Україні документальний серіал про життя волонтерів. Головний герой серіалу – волонтер із Запоріжжя Умід Джуракулов.

Журналіст Громадського ТБ Запоріжжя Павло Пашко цілий місяць прожив із волонтерами, які кожного дня займаються допомогою українським військовим. Проект «Волонтери» – це перший документальний серіал в форматі реаліті, де головними героями виступають люди, що покинули всі свої буденні справи заради підтримки воїнів на лінії фронту. Умід Джуракулов вже майже рік возить допомогу бійцям ВСУ та добровольцям, йому допомагають багато небайдужих запоріжців.

Фільм другий. Буферна зона 

У другій серії головний герой серіалу запорізький волонтер Умід Джуракулов приїжджає до Красногорівки. Це місто – в 10 кілометрах від Донецька, який на момент зйомок контролюється бойовиками, нині тут залишилось 8 тисяч жителів. Люди різного віку, поглядів, але всі вони потребують допомоги. Головний герой разом з іншими волонтерами привозить їм необхідне і формує список нових потреб для наступного приїзду. 

Тут же, у Красногорівці, місцеві жителі показують Уміду наслідки обстрілів — через стріху до місцевої церкви «прилетів» РСЗВ «Град», сам снаряд лежить тут же, всередині приміщення. Також жителі Красногорівки провели Уміда напівзруйнованим містом: одна жінка показала волонтерам своє помешкання та розказала історію, коли на її очах під час чергового обстрілу загинули сусіди.

Вивантажившись, Умід їде з Красногорівки через блок-пост в Курахове, де стоять черги вантажівок в обидва боки, адже це головна транспортна артерія, котрою доправляють гуманітарну допомогу в окупований бойовиками Донецьк. Щоправда, до маленьких містечок, таких, як Красногорівка, допомога доїжджає рідко. Харчі, ліки та товари першої необхідності сюди возять хіба що волонтери. Головний герой повернеться сюди незабаром і візьме новий список необхідного.

/ Громадське.Запоріжжя

Пов`язані новини