Життя

Волонтери «Нового Донбасу»: чого бракує школярам на Луганщини

Життя/Волонтери «Нового Донбасу»: чого бракує школярам на Луганщини
Зберегти
Вигляд

Після тривалих обстрілів міст та селищ Луганської області чимало шкіл зазнали ушкоджень, деякі з них майже повністю зруйновані - розповідають волонтери про побачене на сході. Також школярам не вистачає елементарних навчальних матеріалів та приладь, навіть українсько-російького словника. «Немає чим вчити дітей», - ділиться координатор проекту «Новий Донбас». З останньої поїздки Луганщиною волонтери привезли цілий список потреб, який склали вчителі плотинської школи. І цей список, за словами вчительки, вона вже пише протягом десяти років місцевій владі. Поки що безрезультатно.

«Карти, шкільні атласи, угольник, транспортир, циркуль, демонстраційні матеріали, щашки та шахи, тенісні м'ячі» - перераховує потреби Лариса Артюгіна. Така сама ситуація у багатьох школах Станично-Луганського району. І найсумніше те, що така ситуація не пов'язана з військовими діями, а виникла через бездіяльність влади, наголошує Артюгіна. 

Волонтери пообіцяли привезти вікна та скло для луганських шкіл. Проте вони впевнені, перш за все місцеві потребують не будматеріалів, а моральної допомоги та підтримки:

«Коли люди перебувают у такому стані, у якому перебувають зараз наші люди на сході, їм необхідна допомога Для того, щоб згодом вони змогли самі собі зопомогти та відновлювати власне життя. Я би починала з того, що потрібно будувати діалог та розуміння, а вже потім - паралельно з цим привозити будівельні матеріали» - додає Артюгіна.

/Громадське.СХІД

Пов`язані новини