Сотні волонтерів на вокзалах Будапешту продовжують надавати допомогу біженцям та мігрантам з Близького Сходу, переважно шукачам притулку з Сирії, в якій війна триває четвертий рік. На залізничному вокзалі Келеті у Будапешті лишаються намети – ними час від часу користуються ті, хто очікує потягів у бік Австрії та Німеччини, країн із більш ліберальним законодавством та можливістю легше інтегруватися у соціальне життя, вивчити мову, влаштуватися на роботу або розпочати навчання. 

Десятки наметів у Келеті стоять просто у переході на виході зі станції метро. Та більшість з них напівпорожні: наразі значна частина біженців мають змогу виїхати з Угорщини. Місцева поліція розблокувала вокзал після того як Австрія та Німеччина тимчасово полегшила в'їзд у свої країни. Нагадаємо, впродовж останніх тижнів на вокзалах угорської столиці поліція блокувала біженців, відмовляючи у виїзді навіть тим, хто мав квитки. Дехто з шукачів притулку на знак протесту лягав на колії. 

Мешканці Будапешту продовжують зносити на вокзали одяг, взуття, їжу та речі першої необхідності. За словами волонтерів, люди і надалі звертаються з великою кількістю проблем. Дуже часто – із проханням підшукати теплий дитячий одяг. На станції Келеті працює окремий пункт, де надають консультації з правових, логістичних та медичних питань. За словами Томаса Ледерера, координатора волонтерського центру Migaration Aid (групи, створеної у Facebook), на постійній основі тут працюють близько сотні волонтерів, і ще майже двісті приходять, коли мають можливість: «У нас працює окрема команда, яка займається розділеними родинами, допомагає шукаит родичів. Також у нас працює команда, яка займається медичними питаннями. Наприклад, якщо комусь із членів родини необхідно надати допомогу у лікарні, з іншими в цей час лишається хтось з цієї групи. Ми також надаємо їжу, воду, одяг, взуття. У нас також є маленький польовий шпитанль, якщо його можна так назвати, у ньому працює команда з 40 лікарів, які працюють позмінно та 50 медсестер. Усі працюють на волонтерських засадах».

Угорська влада не надто допомагає волонтерам, зазначає Томас Ледерер, який працює фінансовим консультантом, а також викладає в університеті. Втім муніципальна влада Будапешта виділила для роботи волонтерського центру окремий офіс на вокзалі. Водою, душовими кабінами та додатковими туалетами забезпечено іще дві залізничні станції Будапешта.

«Іноді вони просто не знають, що робити і звертаються до нас, в першу чергу, поліція, - зазначає Ледерер. - Деякі непорозуміння вдається вирішити досить просто, пояснивши людям елементарні речі».

/Ангеліна Карякіна

hromadske.tv

Поділитись: