УКРАЇНА

Волиняни вимагають законсервувати полігон на Брищенському сміттєзвалищі

УКРАЇНА/Волиняни вимагають законсервувати полігон на Брищенському сміттєзвалищі
Зберегти
Вигляд

Сміття зі Львова більше не відвантажуватимуть у Брищі. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив Луцький міський голова Микола Романюк.

«Сьогодні вранці припинили прийом сміття зі Львова на полігоні поблизу с. Брище. Таке рішення прийнято відповідно до категоричної позиції мешканців села Брище, які збиралися перекривати дороги. Це в нас модно останнім часом. Шкода, що мешканці пішли на поводу у політиків. Адже у сусідів біда. А ми лишаємо їх наодинці з їхніми проблемами. Це не по-українськи!!!», – пише Романюк

Минулого тижня, на Брищенське сміттєзвалище, що у Луцькому районі, почали приїздити сміттєвози зі Львівщини. Селяни вийшли на протест і вимагали закрити полігон.

«Сьогодні Львову допомагає вся Україна. Ми – найближчі сусіди, і ми не можемо їм відмовити. Навіть в Житомир возять. На сьогодні я дозволив три машини ще привезти. Але це сміттєвози, які возять звичайне сміття, а не пресоване. Це відбувається через домовленість між міськими головами Луцька і Львова», – каже директор «Луцькспецкомунтранс» Валерій Кузьмич.

Ця ситуація вкотре актуалізувала питання необхідності закриття одного з полігонів. Місцеві мешканці наголошують, що сміттєзвалище давно вичерпало свої можливості. Сміттєсортувальна лінія, яку тут відкрили у серпні 2015-го, не справляється з обсягами роботи. На сміттєзвалищі утворюються фільтрати, збирається та накопичується так звана «мертва вода». 

«Мав полігон бути законсервованим ще торік. Але цього не зроблено. Люди збунтувалися, почали говорити, що треба щось робити. Тому це питання піднімаємо на зборах, на сесіях, комісіях, але нас не чують. Зараз вимагаємо, щоб засипали сміття і один полігон закрили до липня», – каже депутат Рокинівської селищної ради Олег Лукашевич.

Пов`язані новини