Життя

ВООЗ оголосила про кінець надзвичайної ситуації через вірус Зіка

Життя/ВООЗ оголосила про кінець надзвичайної ситуації через вірус Зіка
Зберегти
Вигляд
Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що вірус Зіка вже не становить надзвичайної ситуації міжнародного масштабу в галузі охорони здоров’я.

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що вірус Зіка вже не становить надзвичайної ситуації міжнародного масштабу в галузі охорони здоров’я.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Водночас, ВООЗ продовжить роботу для протистояння спалаху вірусу. 

«Вірус Зіка і викликані ним наслідки далі залишаються значним викликом захисту громадського здоров’я, що потребує інтенсивної реакції, але вже не становить надзвичайної ситуації»,  — йдеться у повідомленні. 

На початку лютого 2016 року ВООЗ оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом Зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Лихоманка Зіка, спричинена цим вірусом, викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах і суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. 

За даними ВООЗ, є «серйозна підозра», що ця хвороба може спричинити мікроцефалію і пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка. 

Також вчені заявляють про можливий зв’язок хвороби зіка з деякими іншими серйозними неврологічними ускладненнями, такими, як синдром Ґієна-Барре.

Вірус був уперше виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останніми роками він швидко поширювався в Центральній і Латинській Америці, зокрема, у Бразилії, де цього літа відбулися Олімпійські ігри. 

Повідомлялося, що Вірус Зіка зафіксовано в 72 країнах.

Пов`язані новини