Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) нині співпрацює з науковцями по всьому світу над розробкою щонайменше 20 вакцин від нового коронавірусу SARS-CoV-2. Деякі з них уже перебувають на стадії клінічних випробувань, але це не означає, що дієві ліки будуть готові так само швидко.

Як передає CNBC, про це на пресконференції заявила керівниця технічного відділу програм із надзвичайних ситуацій ВООЗ Маріа Ван Керхове.

«Пришвидшення цього процесу (розробки вакцини — ред.) справді вражає, якщо зважити на наші можливості», — зазначила вона.

Водночас представники Організації зазначили, що вакцини ще тривалий час не будуть готовими до використання. За їхніми оцінками, на всі необхідні процедури може піти до 18 місяців.

«Ми маємо бути вкрай обережними з тим, як ми розробляємо будь-який продукт (тобто вакцину — ред.), який ми будемо вводити потенційно більшій частині населення світу», — додав Майк Раян, виконавчий керівник програм із надзвичайних ситуацій ВООЗ.

Раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили про початок випробувань вакцини від коронавірусу SARS-Cov-2. Перше випробування вакцини почалося всього через 60 днів після передачі генетичної послідовності вірусу, що є вкрай швидким темпом.

Слід зазначити, що станом на сьогодні немає жодного перевіреного засобу лікування COVID-19 — форми пневмонії, що викликається новим коронавірусом SARS-CoV-2. Раніше повідомлялося, що ефективними в лікуванні можуть виявитися поєднання препаратів від ВІЛ і грипу, однак підтверджених клінічних даних щодо цього поки немає.

Зазначимо, що станом на ранок 21 березня у світі від початку спалаху пандемії коронавірусу SARS-CoV-2 інфікувались 275 тисяч 434 людини. Загалом померли 11 399 людей, 88 256 людей одужали.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

Поділитись: