VoxCheck #20: Про медицину

Watch on YouTube

У цьому VoxCheck ми перевірили заяви політиків щодо медичної реформи та нового міністра охорони здоров'я.

У цьому VoxCheck ми перевірили заяви політиків щодо медичної реформи та нового міністра охорони здоров'я.

Олексій Гончаренко, народний депутат від партії Блок Петра Порошенко заявив:

«Я хочу нагадати, ви навіть не призначили Уляну Супрун міністром охорони здоров’я. Ми нікого не можемо призначити силоміць, томущо, згідно з Конституцією, тільки прем’єр-міністр може внести подання на призначення людини міністром».

Це висловлювання – правда.

Згідно з Конституцією, прем'єр подає кандидатури міністрів (крім керівників Міноборони та МЗС), а призначає їх Верховна Рада. Уляна Супрун справді не призначена міністром охорони здоров’я, а виконує його обов’язки.

Олександра Кужель, народний депутат від партії «Батьківщина» сказала:

«Чому я Супрун не сприймаю, як державна людина? Перший наказ, який вона підписала, це 835. Цим наказом вона дозволила в Україні 95 препаратів проводити досліди на українських громадянах».

Це висловлювання – маніпуляція.

Клінічні випробування ліків — загальносвітова практика (причому добровільна), яка необхідна для випуску нових ліків на ринок. За останні 20 років в Україні було проведено 4000 випробувань. Але це крапля в морі. Наприклад, зараз фармкомпанії США шукають волонтерів для 40 тис клінічних досліджень.

Ірина Сисоєнко, народний депутат від партії Самопоміч заявила:

«В Україні немає взагалі системи реабілітації. Я є ініціатором законопроекту, який вже рік лежить в парламенті — №4458 «Про попередження інвалідності та комплексну систему реабілітації».

Це висловлювання – перебільшення.

По-перше, система реабілітації в Україні існує, хоча і вважається застарілою. А, по-друге, зазначений законопроект, за висновком головного науково-експертного управління Верховної Ради, справді має позитивні риси, але потребує доопрацювання.

Борис Тодуров, гендиректор Інституту Серця сказав:

«Порожні полиці. У всіх інститутах сьогодні по кардіохірургії — порожні полиці. У всіх 23 областях і столичних лікарнях».

Це висловлювання – маніпуляція.

Проблема з ліками для кардіохірургії справді існує через затримки із закупівлями у попередні роки. Водночас не можна говорити про повну відсутність ліків.

Залишки за кардіонапрямком є, наприклад, в Київському інституті ім. Стражеска, Інституті Серця та Львівському кардіологічному центрі.

Ольга Стефанишина, директор БФ «Пацієнти України» сказала:

«Що робити пацієнтам, які в Інституті серця не отримують ліків, тому що їх в два рази дорожче купують, оминаючи систему Prozorro? В нас 32 тендери з 42 пройшли без Prozorro».

Це висловлювання — маніпуляція.

Про вдвічі дорожчі ліки писали в ЗМІ (препарат «Цефопектам»), але по решті закупівель «Інституту серця» досліджень не було. В 2016 Інститут серця провів 35 тендерів, через Prozorro — 8.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ІНШІ ВИПУСТИ ПРОЕКТУ VoxCheck

Підписуйтесь на наш канал в Telegram