VoxCheck #30: Про чорнобильців

Watch on YouTube

У цьому VoxCheck ми проаналізували висловлювання політиків стосовно наслідків Чорнобильської трагедії.

У цьому VoxCheck ми проаналізували висловлювання політиків стосовно наслідків Чорнобильської трагедії.

Ярослав Москаленко, голова партії «Воля народу» заявив:

«Якщо минулого року в державному бюджеті було передбачено 61 млн грн на комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкології у постраждалих від Чорнобиля, то нині це нуль».

Це — маніпуляція.

Кошти для медико-санітарного забезпечення та лікування онкологічних захворювань, які у 2016 році проходили через відповідну бюджетну програму МОЗ, в 2017 році було включено до обласних бюджетів.

Олег Кулініч, народний депутат від  «Партії «Відродження» сказав:

«Депутатська група «Відродження» внесла на розгляд парламенту законопроект 6292, який відновлює соціальні гарантії чорнобильців. Перш за все це пенсійне забезпечення та медичне обслуговування. Запропоновані зміни торкнуться майже 2 млн постраждалих від цієї катастрофи, з них понад 108 тисяч – інваліди».

Це — правда.

Частково пільги чорнобильцям раніше справді було скасовано. Також на 1 січня 2016 року статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи дійсно мали майже 2 млн осіб, з них з інвалідністю — 108 тисяч.

Наталія Королевська, народна депутатка від партії «Опозиційний блок» заявила:

«Сьогодні у нас багато розмов йде про те, що немає коштів. Але, на жаль, так склалось, що коштів у нас немає тільки для пенсіонерів, ветеранів ВОВ, чорнобильців, афганців, інвалідів. Для цих людей немає коштів».

Це — маніпуляція.

В бюджеті на 2017 рік закладено грошове забезпечення цим категоріям населення, а в окремих випадках навіть збільшено. Наприклад, на санаторно-курортне лікування ветеранів, інвалідів та інших було закладено на 26 млн грн більше ніж в 2016 році - 119 млн грн.

Микола Шамбір, заступник міністра соцполітики сказав:

«На сьогоднішній день ситуація складається таким чином, що пенсія по втраті годувальника призначаються тільки за умови визначення причинного зв'язку смерті з Чорнобильською аварією».

Це — правда. 

На момент виступу справді діяла така норма: якщо помирав годувальник сім’ї-чорнобилець, то треба було довести, що він помер саме через участь у Чорнобильській аварії. В той же день ця норма була знята.

Ігор Мосійчук, народний депутат від «Радикальної партії Олега Ляшка» заявив:

«Найбільше чорнобильців проживає на моїй рідній Лубенщині».

Це — неправда.

З майже 2 млн осіб постраждалих від катастрофи на Чорнобильській АЕС на Лубенщині живе лише 1073 людей. Наприклад, в Костопільському районі таких осіб — 1,3 тис, в Сквирському — 3,5 тис.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ ІНШІ ВИПУСТИ ПРОЕКТУ VoxCheck

Підписуйтесь на наш канал в Telegram