За останні пів року серед політиків найбільше брехав депутат від партії «Опозиційна платформа — за життя» Вадим Рабінович, а найчастіше говорив правду спікер Верховної Ради та депутат від «Слуги Народу» Дмитро Разумков.

Про це йдеться в рейтингу фактчекінгового проєкту VoxCheck.

Так, у словах Вадима Рабіновича знайшли 3,45% правди. Зазначається, що також багато брехали Нестор Шуфрич — 11,11% правди та Олександр Качний — 14,29% правди. Усі троє — представники «Опозиційної платформи — за життя».

Натомість найбільше правдивих висловлювань зафіксували у спікера парламенту Дмитра Разумкова — 64,71%, співголови фракції «Європейська солідарність» Артура Герасимова — 61,10% та члена партії «Батьківщина» Сергія Власенка — 53,6%.

Згідно з аналізом, найбільша кількість неправди та маніпуляцій стосувалася питань відкриття ринку землі, цін на газ та електроенергії для населення та ухвалення бюджету. Однією з найпопулярніших тез називаються заяви політиків про надмірне фінансування силового блоку країни та недостатнє — соціальної сфери.

Також менше обговорювали законодавчі ініціативи нового парламенту, газові контракти з РФ, тарифи на житлово-комунальні послуги та нові правила надання субсидій, Мінські угоди й формулу Штайнмаєра, приватизацію державних підприємств.

Президент Володимир Зеленський найчастіше говорив неправду про ринкові ціни на енергоносії, стосунки з МВФ чи війну. Зазначається, що він майже ніколи не маніпулює — лише 5,9% його тверджень були маніпулятивними.

Водночас у словах п'ятого президента України Петра Порошенка з’явилося більше популізму, перебільшень та маніпуляцій.

Для цього рейтингу моніторили слова українських політиків з першого дня роботи парламенту нового скликання 29 серпня і до кінця 2019 року. Аналітики слідкували за висловлюваннями чиновників на політичних ток-шоу на інформаційних телеканалах, що мають охоплення 0,5%+ та аудиторію 18-54 роки, а саме: «Свобода слова» на ICTV, «Пульс» на 112-му каналі, «Український формат» на NewsOne, «Право на владу» на «1+1» та «Свобода слова Савіка Шустера» на ТРК «Україна».

Також аналізувалися найбільш знакові виступи політиків, зокрема прес-марафон Володимира Зеленського, телемарафон Вадима Рабіновича, перше засідання нового складу ВРУ, конференція YES-2019 тощо. 

До рейтингу потрапили ті політики, у виступах яких змогли виділити щонайменше 10 фактологічних цитат за вказаний період. 

Поділитись: