У цьому VoxCheck ми перевірили, наскільки правдиві висловлювання депутатів щодо інвестицій в Україну та створення спеціальних зон.

VoxCheck#4 заяв політиків про створення індустріальних парків.

Ми перевірили, наскільки правдиві висловлювання депутатів щодо інвестицій в Україну та створення спеціальних зон.

На початку жовтня лідер партії «Батьківщина», депутат Юля Тимошенко заявила:

«Друге — кондитерські фабрики. Ми всі добре знаємо який бізнес зараз президент збирається почати. Виробники безалкогольних напоїв. Виробники червоної та чорної ікри. Металургійні підприємства України».

Це висловлювання — маніпуляція

Окрім цих галузей, в законопроекті 2554а-д про індустріальні парки, який цитує Тимошенко, йдеться, про виробництво харчових продуктів, машин, устаткування, текстильну та паперову галузь, виробництво програмного забезпечення та ін.

Депутат від Радикальної партії Віктор Галасюк сказав:

«Я підтримую позицію пріоритезувати законопроекти про індустріальні парки, бо нам треба думати про надходження до державного бюджету, формування його не за рахунок інфляції чи закордонних кредитів, а за рахунок податкових надходжень зі зростання».

Це висловлювання — перебільшення

Відповідний законопроект про індустріальні парки навпаки звільняє від деяких податків на певний час. Хоча в довготривалому періоді, за умови залучення інвесторів, доходи бюджету справді можуть підвищитися.

Депутат від партії Блок Петра Порошенко Борислав Розенблат сказав:

«Немає того стимулу, тої довіри, коли інвестор прийшов би і сказав: «Ок, я вкладаю в Україну гроші. Чому перші п’ять років ідуть без сплати прибутку?» Якщо будуть будуватися підприємства, це піде на те, щоби їх збудувати».

Ця заява — популізм

Довіра іноземних інвесторів до України дуже низька не через великі податки, а через корупцію (дані Європейської Бізнес Асоціації). На жаль, індустріальні парки можуть перетворитися на зони відмивання грошей і ухилення від податків, як раніше сталося з вільними економічними зонами та технопарками.

VoxCheck — ми перевіряємо заяви політиків.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile