Шпатель у руках, брудний від роботи одяг, штукатурка щоразу лізе в очі і не дає нормально дихати, – точно не про такий літній відпочинок мріють більшість українців. Замість моря або мандрівок закордон, Надія потай від батьків поїхала на схід України на волонтерський проект «Будуємо Україну Разом», щоб подивитися, як живеться людям на українському Донбасі.

Надія Мазур: «Я ніколи не була на сході України. Це дуже далеко – 1500 кілометрів від мого дому, тому я вирішила, що пора би вже туди поїхати»

Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка – міста, які ще два роки тому були епіцентрами бойових дій, сьогодні живуть мирним життям. Але стереотипи, що «там суцільна руїна, і люди мало не на ящиках живуть» і досі — у головах жителів західних областей.

Студентка з Хмельниччини Надія Мазур кинула виклик своїм упередженням і поїхала на волонтерський табір «Будуємо Україну Разом», який організовує Львівська освітня  фундація.

«У нас було загалом 9 об’єктів. Один з найскладніших – це будинок чоловіка, який свого часу врятував життя 30 бійців, вивів їх з оточення. Це було ще до звільнення Слов’янська, коли ще тривали активні бойові дії. Наші волонтери повністю замінили йому дах та встановили нові вікна» — розповідає Надія.

Далі читайте на сайті Громадське.Львів

Поділитись: