Спікером парламенту Іракського Курдистану (іракський напівавтономний регіон) вперше в історії обрали жінку — депутата Демократичної партії Курдистану (KDP) Валу Фарід. Це відбулось на тлі глибоких політичних розбіжностей у регіоні, пише AFP.

Глава блоку Демократичної партії Курдистану (ДПК) Хаїм Хаврамі зазначив, що Фарід була призначена «тимчасово», поки не буде досягнута домовленість з партією Патріотичного союзу Курдистану (ПСК) про постійну посаду.

Законодавці від ПСК, партії колишнього президента Іраку Джалала Талабані, бойкотували сесію парламенту у понеділок 18 лютого.

В Іракському Курдистані панує політична нестабільність після референдуму про незалежність у вересні 2017 року, який мав негативні наслідки: офіційний Багдад та інші країни світу не визнали його.

Іракський Курдистан — курдське державне утворення у складі Іраку. За новою конституцією Іраку має статус широкої автономії, де-факто напівнезалежний.

Нагадаємо, у вересні 2017 року в Іракському Курдистані провели референдум про незалежність: понад 90% іракських курдів підтримало незалежність своєї провінції на референдумі.

ЧИТАЙТЕ: Незалежність Курдистану: 5 наслідків референдуму

Поділитись: