Французький журнал France Football вперше в історії скасував вручення премії «Золотий м’яч» найкращому футболісту року в Європі.

Про це повідомляється на сайті журналу.

Головред видання Паскаль Ферре зазначив, що нинішній рік не можна розглядати як звичайний через пандемію коронавірусу. Фактично повноцінні ігри відбувались у січні-лютому 2020 року, а цього дуже мало для ухвалення рішення про найкращого гравця.

Решта ж матчів відбувається у незвичних умовах — за порожніх трибун, зі збільшеною кількістю замін, вирішальні матчі Ліги чемпіонів пройдуть у спрощеному форматі.

Також не може бути справедливого визначення переможця, бо деякі чемпіонати взагалі завершилися достроково.

«Це рішення не тішить нас, але воно здається найбільш відповідальним. А збереження довіри до такої нагороди і її авторитету означає і забезпечення її бездоганності протягом тривалого часу», — йдеться у повідомленні.

Нагороду «Золотий м’яч» найкращому футболісту в Європі вручають щороку з 1956 року, до цього її ніколи не скасовували.

Через епідемію коронавірусу навесні всі європейські чемпіонати та єврокубки зупинилась (крім чемпіонату Білорусі). Влітку вони відновились, у більшості з країн матчі відбуваються за порожніх трибун, деякі чемпіонати, як от Франція та Нідерланди, не відновились взагалі. Лігу чемпіонів та Лігу Європи дограють у серпні у спрощеному режимі (один матч на нейтральному полі замість двох — дома на та виїзді).

Нагадаємо, минулого року «Золотий м'яч» вручили нападнику каталонської «Барселони» та збірної Аргентини Ліонелю Мессі. Ця нагорода стала шостою для аргентинця, він обійшов португальця Кріштіану Роналду, який має п'ять «золотих м'ячів».

Поділитись: