Світ

Вперше в історії «Золотий м’яч» вручили жінці. Але щось пішло не так

Світ/Вперше в історії «Золотий м’яч» вручили жінці. Але щось пішло не так
Зберегти
Вигляд
Вперше в історії найпрестижнішу футбольну премію — «Золотий м’яч» вручили жінці. Найкращою футболісткою серед жінок стала Ада Хеґерберґ. 23-річна норвежка, блискуча нападниця французького Ліону і переможниця Ліги Чемпіонів 2018 року. За минулий сезон вона забила 33 голи в 21 грі.

Цьогорічна церемонія вручення премії мала сприяти гендерній рівності. Але щось пішло не так. Ведучий, французький діджей Мартін Сольвейг після привітання футболістки спитав, чи вміє вона танцювати тверк.

Тверк — це сучасний танець сідницями, з еротичним і сексуальним підтекстом. Його ще називають «буті-денс», в прямому перекладі це означає «танець попою». Ада Хеґерберґ знітилась і відмовилась танцювати, а залом пронісся здивований гул гостей. Після цього соціальні мережі вибухнули критикою.

У розмові з журналістами футболістка сказала, що очікувала почути інші запитання, але значно важливішим є її нагородження, тому на сцені про образу особливо не думала.

Сам ведучий Мартін Сольвейг каже, і гадки не мав, що його слова можуть когось образити. Після відмови футболістки станцювати тверк він запропонував виконати парний танець, а пізніше записав відео-вибачення, і сказав, що йому дуже шкода.

Детальніше про те, що в цій історії не так — дивіться у відео.

Пов`язані новини