Цим свідком є нинішній начальник управління громадської безпеки Нацгвардії Володимир Гриняк, який проходив у суді зі справи Майдану в якості підозрюваного

На третій рік розслідування справи Майдану з’явилась інформація про існування свідка з середини правоохоронної системи, який попереджав сотників самооборони про насильницькі плани силовиків. Цим свідком є нинішній начальник управління громадської безпеки Нацгвардії Володимир Гриняк, який проходив у суді зі справи Майдану в якості підозрюваного.

Про ці плани було відомо і народним депутатам, які взяли Гриняка на поруки. Залишається незрозумілим, чому вони не надавали слідству відповідних показав увесь цей час.

Про це в ефірі Громадського розповіла адвокатка Євгенія Закревська.

Це перший подібний свідок за третій рік розслідування, проте це відомо лише зі слів сотників самооборони Майдану, які стали депутатами.

«Якщо розповіді сотників самооборони є правдою, то він може дати свідчення і зв'язати верхівку з середньою ланкою тих, хто творив насильство на Майдані. Гриняка відпустили на поруки депутатів за умови співпраці зі слідством», — сказала Закревська.

Вона дивується, чому жоден з них не давав свідчень раніше, адже якщо інформація Гриняка як інформатора Майдану із силових структур підтвердиться, буде серйозне просування у слідстві.

«У мене великі сподівання на це. Всі карти в руки Гриняку і нардепам, які взяли його на поруки», — розповіла адвокатка.

За словами Закревської, немає ніякого пояснення, чому про це мовчали майже три роки.

«Для мене це одна із великих таємниць. Може бути таке, що ми живемо в паралельних реальностях з колишніми майданівцями, які стали нардепами. Ніби вони вперше чують, що ведеться розслідування», — переконана вона.

Адвкокатка відзначила, що потрібно не просто знати, а давати покази, щоб встановлювати весь перебіг подій і притягати до відповідальності всіх відповідальних.

«Це потрібно, щоб обґрунтовувати підозру Януковичу. Як можна не знати, що це потрібно?», — здивувалась Закревська.

За її словами, «рядові» майданівці, надають покази, шукають докази, збирають інформацію і всіляко допомагають слідству, в той час як сотники, які стали депутатами, відмовчуються.

«І тут така «бомба»: в нас є зв'язок між тими, хто виконував накази і тими, хто їх давав, ми знаємо про плани і попередження, маємо документальні докази, і це ще не надано слідству. Це ненормально», — переконана адвокатка.

На її думку, всім, хто має особливо цінну інформацію про перебіг подій під час спроби придушення Майдану, потрібно зв'язатися з адвокатами потерпілих або зі слідством.

Сторона обвинувачення, вважає Закревська, не може ініціювати допит з предмету, який їй невідомий.

«Співпраця має відбуватися з двох боків. Якщо у нас є, наприклад, двоє людей, яки мали інформацію — Гриняк і Левус — то якщо вони не повідомлять прокуратурі, звідки їй про це знати?», — сказала вона.

На переконання адвокатки, позиція депутатів щонайменше дивна. При цьому ніякої конкретики від них та від Гриняка ще досі не було отримано — лише «є інформація про те, що є інформація». Робити висновки про їх роль можна буде тоді, коли депутати і Гриняк дадуть слідству свідчення.

Раніше повідомлялося, що сотники майдану, які стали депутатами, взяли на поруки генерала Нацгвардії Гриняка, підозрюваного в злочинах проти Майдану.

До цього суд розглядав можливість арешту Гриняка.

Поділитись: