Політика

Вплив Росії на відсторонення голови парламенту «ДНР» - малоймовірний - британський журналіст

Політика/Вплив Росії на відсторонення голови парламенту «ДНР» - малоймовірний - британський журналіст
Зберегти
Вигляд

Голову парламенту так званої «ДНР» Андрія Пургіна змістили з посади. Тепер замість нього керувати так званим головним законодавчим органом так званої «республіки» буде віце-спікер «республіки» та представник «ДНР» в контактній тристоронньої групи Денис Пушилін, але як в.о. Рішення було прийняте під час екстренної сесії Народної ради «ДНР». Події у самопроголошеній «республіці» прокоментував в ефірі Громадське.Схід британський журналіст Олівер Керролл.

Кадрові зміни серед лідерів «ДНР» Керролл пов’язує саме з виборами, які наближаються.

«Вибори – це влада, гроші. У будь-якій війні буває час, особливо, коли на фронті тихо, коли люди намагаються захопити владу», - вважає журналіст.

Він також впевнений, що вплив росіян у цій ситуації може бути, але це маловірогідно.

«Якщо рік тому росіяни були зацікавлені у побудові державного апарату, сьогодні, вочевидь, цього інтересу немає. Схожа ситуація була рік тому з (колишнім «народний губернатор» «ДНР» Павлом) Губарєвим напередодні виборів. Все схоже на місцеву історію, проте з елементами російського втручання та впливу. Грубо кажучи, Пургін більше схиляється до Росії. Пушилін, скажімо, відноситься до більш м’якого крила так званої «ДНР», - розповів британський журналіст.

Останнім часом у так званій «ДНР» відчувається велика напруга, каже Керролл, але значно більша, ніж зазвичай.

«Я зв’язався з джерелом із так званої «ДНР», мені повідомили, що теж не розуміють, що відбувається. Вчора на екстреному засіданні «Ради» не був присутній (голова «ДНР» Олександр) Захарченко. А сьогодні Захарченко виступив за Мінські домовленості. Він коливається: то дуже войовничий, то прихильник Мінських домовленостей. Поки що він залишається на своєму місці», - каже журналіст.

Щодо виконання Мінськіх домовленостей, Керролл вважає, що їх дотриматися майже нереально.

«Є теорія Мінських домовленостей, а є практика. І вони дуже відрізняються. В теорії кордон повинен бути під контролем української армії до кінця року. Це смішно виглядає. Я не бачив поки що нормально мислячої людини, яка б вважала, що Мінські домовленості будуть виконані саме так, як виглядають на папері», - зазначає британський журналіст, який довгий час працював на сході України.

hromadske.tv

Пов`язані новини