Країни все частіше відмовляються співпрацювати з ООН в галузі прав людини, попередила організація на відкритті 32-ї сесії Ради ООН, повідомляє France 24.

«Держави можуть закрити наш офіс, але вони не змусять нас мовчати, ми все бачимо», сказав керівник відділу ООН з прав людини Зейд Раад Аль-Хусейн.

Він засудив «формування моделей», за яких все більше держав відмовляють у доступі своїм співробітникам та іншим представникам ООН, які займаються розслідуванням справ про порушення прав у своїх країнах.

Зейд висловив тривогу з приводу ситуації в Сирії, де немає спостерігачів організації з прав людини з березня 2011 року, коли почався збройний конфлікт.

«Слова не можуть передати, наскільки сильно я засуджую цю ситуацію», сказав він.

Зейд також розкритикував Венесуелу, яка останні 2,5 роки не видає візи представникам ООН в регіоні.

«Ця всеосяжна відмова в доступі для моїх співробітників особливо шокує в світлі останніх тверджень про репресій проти опозиції і груп громадянського суспільства», сказав він.

Білорусь, Еритрея і Північна Корея також категорично відмовилися надавати доступ всім спостерігачам ООН, в той час як Ізраїль неодноразово відмовлявся співпрацювати спостерігачами на окупованих палестинських територіях, сказав він.

Нагадаємо, раніше ООН повідомила, що Північна Корея перебуває на межі гуманітарної катастрофи через повені.

В країні було знищено частину врожаю, багато місцевих жителів залишилися без житла.

Поділитись: