Вчені з Інституту Макса Планка заявили про те, що Всесвіт може бути на два мільярди років молодшим, ніж вважалося раніше.

Про це повідомляє Naked science.

Так, їхні розрахунки показали, що вік Всесвіту складає 11,4 млрд років, а не 13,7 млрд, як вважалося до цього.

Вік Всесвіту оцінюють, використовуючи рух зірок для того, щоб зрозуміти, наскільки швидко він розширюється. Швидкість розширення називають постійною Хаббла, збільшення її числа означає, що Всесвіт розширюється швидше, а його вік — нижчий.

Під час нового дослідження вчені провели розрахунки постійної Хаббла і отримали значення, рівне 82,4, що відповідає віку Всесвіту в 11,4 млрд років.

Для розрахунків дослідники застосовували концепцію гравітаційного лінзування, яка полягає в тому, що об'єкти з великою масою можуть викривляти простір-час навколо себе, таким чином дозволяючи дивитися через них на далекі об'єкти, як крізь лінзу. Вчені використали особливий тип цього ефекту, який називається лінзуванням з затримкою часу. За допомогою такого методу астрономам вдалося отримати інформацію про два далеких об'єкти і оцінити прискорення, з яким вони віддаляються від Землі.

Дослідники зазначають, що вони не стверджують, що їхнє значення є найбільш точним з існуючих, тому реальна швидкість розширення Всесвіту та його вік можуть бути як більшими, так і меншими.

Нагадаємо, британські науковці вперше виявили воду в атмосфері планети K2-18b, яка вважається потенційно придатною до життя.

Поділитись: