Всесвітній банк спрогнозував падіння в 2015 році реального ВВП України на 12% при інфляції на кінець року у 50,8%, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Водночас на початку березня Всесвітній банк прогнозував падіння реального валового внутрішнього продукту до 7,5% у порівнянні з падінням на 6,8% в 2014 році.

У документі банку вказано, що падіння найбільше позначиться на металургійній та гірничодобувній галузях. Прогнозується також, що в роздрібній торгівлі ситуація погіршиться у зв'язку з помітним падінням реальних доходів населення, викликаних різким збільшенням тарифів, знеціненням валюти та зниженням реальної заробітної плати.

Проблеми в банківському секторі, як очікується, триватимуть, додають експерти ВБ. За оцінками фінансової організації, це спричинить за собою подальше скорочення кредитування економіки протягом 2015 року на 4%, а позитивний вплив девальвації на експорт буде обмежено пов'язаними з конфліктом порушеннями роботи у великих експортних галузях і проблемами в торгівлі з Росією.

Світовий банк також погіршив оцінку зростання економіки в 2016 році до 1% при уповільненні інфляції до 12,2%.

Відзначається також, що в 2017 році зростання прискориться до 2%, а через рік - до 3%, тоді як інфляція сповільниться відповідно до 8% та 5%.

Світовий банк - міжнародна фінансова організація, створена з метою організації фінансової та технічної допомоги країнам

Група експертів Світового банку робить аналізи глобальних тенденцій у світовій економіці, особливо в галузі торгівлі, фінансових потоків, цін на сировинні товари, грошових переказів, а також інформацію про вплив цих тенденцій на країни, що розвиваються.

/ фото World Bank / facebook

Поділитись: